Předtím, než slavnostně zahájíme sezónu opalování, je třeba připravit naši pokožku na sluníčko pořádně připravit, a to především proto, aby si z něj vzalo jen to prospěšné a nedocházelo k ošklivému spálení, které naši pokožce pouze škodí. Pomocníkem, jak tomu předejít, je betakaroten, který je pro naše tělo potřebný více, než si myslíme.

Zdroj vitaminu A

Betakaroten je zaručeným zdrojem vitaminu A, který přispívá k normální funkci imunitního systému. Mimo to je ale také potřeba k zdravému stavu pleti a také zraku. Betakaroten se skrývá v mnoha surovinách, které máme běžně doma, jako například mrkev, batáty, kaki nebo melouny. V zimních měsících můžete k těmto surovinám sáhnout také po doplňcích stravy. Dávejte ale pozor a nepřekračujte denní dávku.

 

Zlepšení pleti po pravidelném používání betakarotenu

Máme vyzkoušené, že při pravidelném používání betakarotenu dochází k výraznému zlepšení pleti, a to především v zimních měsících, kdy naše pleť má nedostatek sluníčka. Už po pár týdnech se vaše pleť vyhladí a zjemní.

Pomáhá proti únavě očí

Stává se vám také často, že k večeru jsou vaše oči červené a unavené? I v tomto případě vám může pomoci pravidelné užívání betakarotenu.

Zdravé opálení

Betakaroten prospívá zdravému opálení, které dlouho vydrží. Je obecně známo, že se doporučuje čerpání tohoto vitaminu A spíše z přírodních surovin, které podporují krásné bronzové opálení. U doplňků stravy mnohdy dochází k tzv. oranžové pleti, a to především při špatném užívání.

Foto: Unsplash.com, Pinterest.

Načítání...

Diskuze