Módní řetězec Primark, který si Češi zamilovali zejména díky nízkým cenám, konečně míří i na český trh. Vznikne tak silná konkurence zaběhnutým řetězcům, jako jsou H&M, ZARA, C&A a dalším velkým hráčům na poli fast fashion.

Původně Irský řetězec Primark působí na trhu od roku 1969. Dle Wikipedie zaměstnává okolo 70000 lidí ve více než 368 prodejních místech po celém světě.

Primark otevře svou první pobočku v Praze v květnu 2020

Primark plánuje v roce 2020 rozšířit své působení do České republiky a Polska. Primark tak po Slovinsku (2019) otevře své další dvě pobočky ve východní Evropě. Dle Hospodářských novin zatím nebylo určeno přesné datum, kdy dojde k otevření prvního obchodu Primark v Česku, ví se zatím jen to, že se obchod bude nacházet v centru Prahy v prostorách The Flow Building (dříve označované jako Květinový důmna rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice). Termín dokončení stavby je shodný s termínem otevření první pražské pobočky Primark právě na květen 2020.

Primark je mezi českými konzumenty levné módy oblíbeným řetězcem. Velmi populární jsou zájezdy do blízkých metropolí za našimi hranicemi, jako jsou Drážďany, Berlín nebo Vídeň, kam houfy Čechů rádi jezdí nakupovat levnou módu právě do Primarku.

Primark a e-shop

I přes nekončící růst e-commerce segmentu v módě se Primark drží stranou. Primark aktuálně nabízí svým zákazníkům pouze možnost nahlédnout do online katalogu, kde však není možné uskutečnit nákupy.

Foto: Wikipedia, Primark, facebook.com/Primark.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze