Primark daroval dětem v nouzi 20 000 kabátů

Irský řetězec s dostupnou módou Primark se nedávno zaskvěl díky velmi záslužnému činu. Značka totiž před několika týdny udělala dobrý skutek – věnovala 20 000 kabátů dětem v nouzi.

Kabáty pro děti v nouzi

Primark se rozhodl darovat kabáty dětem v nouzi skrze charitativní organizaci In Kind Direct. Ta je bude přerozdělovat dětem mezi jedním rokem až patnácti lety, které jsou ze znevýhodněných a sociálně slabých rodin a nemají dostatek teplého oblečení.


Tip: Primark chystá otevření své první pobočky v České republice! Kdy otevře Primark v Praze?

Krizi zapříčinil koronavirus

Na základě výzkumu, který proběhl v Británii na počátku letošního roku, až 84 % procent charitativních organizací zaznamenalo zvýšenou poptávku po produktech základní potřeby. Vzhledem ke koronavirové krizi roste počet lidí, kteří se ocitli na hranici chudoby a nemohou si dovolit zaopatřit sebe a své nejbližší.

„Spolupráce Primarku a naší organizace pomáhá sejmout břemeno z ramen rodin, které jsou v emocionální a finanční tísní. Ač se lockdown pomalu uvolňuje, od nějakého normálu jsme pořád daleko.  Naše organizace se specializuje především na distribuci jídla. Rodiny v nouzi ale potřebují mnohem víc, například hygienické potřeby a oblečení.“

– Rosanne Gray, ředitelka organizace In Kind Direct

Díky novým kabátům budou moci děti trávit čas venku a socializovat se s ostatními vrstevníky. Rosanne Gray apelovala na svědomí obchodníků s oblečením, aby následovali vzor Primarku a připojili se k této akci. Manažerka Primarku Ciara Ruane vyjádřila podporu In Kind Directu. I v Británii jsou všechny obchody zavřené. A darováním kabátů chtěl řetězec oslavit nadcházející dny, ve které všichni doufají.

„Doufáme v budoucnost. Pojďme pro ni něco udělat – až se otevřou školy, pošleme do nich děti v nových a pěkných kabátech.“