V Paříži byla uvedena poslední kolekce zesnulého Karla Lagerfelda

Nedávno svět přišel o jednu z nevlivnějších osobností módy. Karl Lagerfeld, jenž byl kreativním ředitelem značky Chanel a Fendi,  zemřel ve věku úctyhodných 85 let. Tato zpráva zarmoutila mnoho příznivců, ale také modelek, které měly tu čest s ním spolupracovat.  Mnoho z nich mu přišlo vzdát hold při jeho poslední módní přehlídce pro značku Chanel, která se konala 5. března v Paříži.

https://www.instagram.com/p/Bu1ri7NgI5x/

Mnoho lidí považuje Karla Lagerfelda za módního génia. Jeho kolekce a přehlídky pro značku Chanel, pro kterou před svou smrtí dlouho pracoval, měly své osobité kouzlo.  Každá jeho show byla překvapením a návštěvníci byli vždy zvědaví, s čím přijde. Design a kulisy byly vždy detailně promyšlené. Rozhodně mu nechyběla fantazie a originalita.

https://www.instagram.com/p/Bu2ZjUrnzk7/

5. března se v Grand Palais v Paříži konala fashion show značky Chanel s názvem Chalet Gardenia, kde byla představena poslední Karlova kolekce. Kromě hojného počtu hostů se zde ukázaly i modelky, které s ním v minulosti spolupracovaly a které byly jeho múzami. Za zmínku stojí především Cara Delevigne, kterou měl Karl velice v oblibě a která celou show zahájila. Přehlídka byla tentokrát ve stylu zimního městečka a opět se bylo na co dívat.

https://www.instagram.com/p/Bu2BD4-B8jo/

https://www.instagram.com/p/Bu17ONAhiHt/

https://www.instagram.com/p/Bu10hJxlkt0/

https://www.instagram.com/p/Bu1xtmHAegU/

Jednalo se bezesporu o velice emotivní záležitost a většina modelek i přítomných hostů se neubránila slzám.

Foto: Instagram.