Milióny lidí po celém světě žijí bídu. Mnozí mají ještě navíc mizerný přístup k pitné vodě, proto ve většině případů pijí vodu znečištěnou, která způsobuje vážná onemocnění. Umírá čím dál tím více nevinných dětí. Naštěstí se na to zbytek světa nemůže dívat a chce pomáhat. Pomáhat může kdokoliv a jakkoliv, ačkoliv se to nemusí zdát jednoduché.

Podpora, založená na psychologii funguje nejlépe. Představíte si, že takto žijete vy. Najednou si uvědomíte, že i když mnohdy řešíte různé problémy, ve výsledku jste vlastně šťastní, že jste zdraví, máte kde spát, co jíst, co pít.

Když narazíte na nějakou neziskovku nebo možnost podpory těm, kteří to potřebují, najednou se ve vás probudí touha pomoci. A představte si, že pomoci můžete i tak jednoduše, že si koupíte boty.

Foto: https://livinglikewedo.files.wordpress.com

Značka Toms se během krátké chvíle proslavila po celém světě díky projektu One for One a díky pohodlným, ručně vyráběným, stylovým botám. Značka EMU Australia se zase mimo jiné proslavila kvalitními válenkami, vyráběnými z pravé ovčí kůže a vlny. EMU uzavřela spolupráci s charitativní organizací WaterAid, která dodává pitnou vodu do zemí třetího světa, konkrétně do Východního Timoru a Papuy Nové Guiney.

Foto: different.cz

Stejně tak jako to má značka Toms, že za každý prodaný pár bot, věnuje pár bot potřebným, tak i značka EMU Australia věnuje za každý prodej voděrezistentních válenek barely pitné vody oběma rozvojovým zemím.

Pomozte třetím zemím ke zvýšení životní úrovně - kupte si boty 1

Za každý pár EMU navíc dostanete plechovou lahev. Lahev vám tak pokaždé připomene, že jste udělali dobrou věc, že skutečně pomáháte tam, kde je to potřeba.  A pokaždé, když se z této lahve napijete, uvědomíte si, že se právě někdo ze zmíněné komunity napil čisté a zdravotně nezávadné vody.

Takže, pokud budete mít někdy pocit, že chcete udělat dobrou věc a že to asi není tak úplně jednoduché, vypusťte to z hlavy, je to mnohem jednodušší než si myslíte.

Foto: Different.cz, livinglikewedo.files.wordpress.com, anobsessionwiththefabulous.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze