S letním počasím se začněte pomalu loučit, protože ho vystřídají chlad a mnohdy i déšť. Vyměňte nejen šatník, ale také základní kosmetiku, neboť pleť vyžaduje během studených dnů šetrnější přípravky. Zaměřte se především na krémy. V každém ročním období se pleť chová trochu jinak, i když si to možná ani neuvědomujete. Po letních měsících pokožka potřebuje důkladnou regeneraci, aby se dokonale připravila na mrazivou zimu.

Ostré sluneční paprsky, koupání v chlorové a slané vodě, klimatizace a celkově horké období zanechaly na vaší pleti určité stopy. Odložte kosmetické preparáty, jež zamezují tvorbě mazu a chrání před škodlivým UV zářením. Velice důležitá je na podzim hydratace, aby pokožka získala vlhkost a pružnost.

Opalovací krémy a přípravky s ochranným faktorem v nadcházejících měsících nepotřebujete, stejně tak se vyvarujte tonizačním vodám s alkoholem, peelingům a těžkým či mastným krémům.

Jakou kosmetiku používat na podzim?

Velice oblíbené jsou krémy s hutnější konzistencí, které jsou primárně určeny k revitalizaci pokožky. Pleť potřebuje dostat také potřebné vitamíny, a proto se zaměřte na produkty s obsahem vitamínů E i A, kolagenu, glycerinu a koenzymu Q10. Vyhledávejte ideálně čistě přírodní bio produkty bez zbytečných konzervantů.

Po náročném pracovním dni si i vaše pleť potřebuje odpočinout. Večerní hygienu a čištění pleti pomocí jemného mléka zakončete nočním krémem určeným k hydrataci. Vyzkoušejte například kosmetické přípravky značky Kallos.

Před líčením používejte vyhlazující bázi, na kterou se potom nanáší make-up. V neposlední řadě vám pokožka poděkuje za růžový olej či olej z granátového jablka. Oba dva dokážou pleť rozzářit a zabránit tomu, aby se na ní tvořila mastnota. Zapomenout nesmíme ani na růžovou vodu, která pleť tonizuje, čistí a osvěžuje.

Avokádo jako vitamínová bomba pro pleť

Avokádo je zelený zázrak, jenž nachází uplatnění nejen v kuchyni, ale také v oblasti přírodní kosmetiky. Pokožce totiž dodává dostatek vitamínů i minerálních látek, jako jsou draslík, magnesium, vitamín B, C a E či fosfor. Oblíbený je také pro antioxidanty zajišťující dokonalou regeneraci buněk.

Vytvořit si můžete buď sami avokádovou masku, nebo si zakoupit přímo kosmetický přípravek, jenž avokádo obsahuje. Oddaluje proces stárnutí a pokožku hydratuje.

Proč používat bio kosmetiku?

V poslední době je nevídaný zájem hlavně o přírodní, respektive bio kosmetiku, a to hned z několika důvodů. Obsahuje totiž jen přírodní složky, na které si pokožka velice dobře zvykne, zatímco u chemických preparátů bývají často nepříjemné kožní reakce. Stejně tak je šetrnější k životnímu prostředí, efekt je dlouhodobý a vyplatí se i z hlediska ceny. Pokud si myslíte, že bio kosmetika je příliš drahá, jste na omylu.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments