V průběhu let se naše pleť mění. Zejména v období dospívání naše pokožka prochází velkou zatěžkávací zkouškou. Proto je velmi důležitá správná a pravidelná péče, kterou byste si měly dopřávat i do dalších let života. Zkuste tyto naše tipy, díky kterým hravě vyzrajte i na problematickou a citlivou pleť. 

Pravidelný peeling

Pravidelný peeling je nutnost. Doporučujeme používat buď přírodní peelingy, nebo peelingy českých značek, které jsou ověřené. Na problematickou pleť pomáhá například peeling, který obsahuje tea tree, který pomáhá proti akné a na pleť působí antibakteriálně. Mějte na paměti, že vaše pleť je velmi citlivá a tak by ji používání peelingu častěji než 1x týdně mohlo spíše uškodit.

Správné odličování tonikem

Ať už máte jakékoliv oblíbené pomocníky na odličování, nezapomeňte dočistit vaši pleť tonikem. Vyberte takový, který neobsahuje žádné silikony, parabeny ani chemická barviva. Vsaďte na značky, které si zakládají na využívání pouze přírodních složek. I s přírodními a šetrnými látkami dokáží ta správná tonika účinně vyčistit vaši pleť a zároveň ji zklidnit.

Pečující olejíček

Některé hydratační krémy, ať už denní, nebo noční, nemusí na vaši problematickou pleť působit blahodárně – kolikrát mohou mít dokonce i opačný účinek. Mohou vám vytvořit nepříjemnou vyrážku, nebo se dokonce objeví akné. Chybu rozhodně neuděláte, pokud se poohlédnete po olejíčcích lisovaných za studena. U nich si sice připlatíte, ale v péči o pokožku obličeje skutečně není radno šetřit.

Tip: Na jizvičky po akné, či vyrážku pomůže třeba olejíček z šípku.

Máte nějaké další tipy na boj s citlivou problematickou pletí?

Foto: Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze