Pavlína Pořízková vystavila polonahou fotku na Instagram. V 57 letech vypadá báječně. Co bychom si od ní měli vzít?

Topmodelka českého původu dnes platí trochu za rebelku, protože ani ve svém babičkovském věku se nebojí sdílet skoro nahé fotografie na svůj Instagram. Koneckonců, pro módní časopisy fotí ještě odvážnější snímky. Co je dnes možná nezvyklé je fakt, že filtry nebo botox jsou pro ni tabu. Vymyká se. Většina jí tleská za odvahu, obdivují její figuru. Proč nás inspiruje právě Pavlína?

První československá topmodelka Paulina

Pořízková začala modelingovou éru ještě před nástupem generace Herzigové, Maxové, Krainové nebo Peštové po Sametové revoluci. Mohla za to emigrace Pavlíniných rodičů. Ta byla trošku komplikovaná, dcerka se za rodinou dostala později, vyrůstala ve Švédsku, kde ji její vrstevníci šikanovali a nadávali jí dokonce do „špinavé komunistky“, jak sama kráska řekla.

Možná i tyto životní strasti ji formulovaly trošku jinak než modelky její éry. Stačí se podívat například na Lindu Evangelistu, které estetické zákroky zohyzdily tvář. Paulina má obličej adekvátní věku, co se týká počtu sem tam se vyskytujících vrásek. Nestydí se ani za šediny. Jde proti proudu, když se nebojí ukázat uplakanou fotku a hlásá, že je normální být smutný.

To je reálný život a ne vyfiltrovaná pohádka z Instagramu. Proto lidé Paulině, jak zní anglická modifikace jejího jména, tak fandí.

Tajemství krásy Pavlíny Pořízkové

Pořízková má bezchybnou, štíhlou figuru, kterou se nebojí ukázat. Doslova. Když fotila před rokem pictorial a titulku CS Vogue, byla oděna pouze do síťového body, které odhalilo vše.

To by jí na Instagramu neprošlo, i tak ale dráždí smyslnými polonahými fotkami. Proč ne? Z americké nátury pochytila notnou dávku sebevědomí, a když jí někdo řekne, že jí fandí, protože vypadá skvěle, odpoví: „Že jo!“

Je to o odvaze. Pořízková si bezpochyby může gratulovat ke genetice, to je vidět na stavbě těla. Ale jak sama kdysi přiznala, i ona musela mít přísný režim, který je nesmírně těžké striktně dodržovat. I proto občas zhřešila: „Někdy se cpu jak zjednaná.“

Pavlína nepotřebuje ale žádný botox, liposukci ani silikonová ňadra, jak sama sdělila. Není dokonalá, to ale nejsou ani upravené ženy.

Sledovat Pavlínu na sociálních sítích je nutností, protože ukazuje ryzí realitu a dokazuje, že takto je to v pořádku. Díky ní si lidé uvědomují, že není ostuda mít vrásku nebo šediny. Koneckonců plnější ženy si zase řeknou, že jim nemusí vadit nějaké to kilo navíc.

Důležitá je spokojenost a nestydět se. To je přece normální – na rozdíl od umělého světa schovaného pod rouškou filtrů.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.