Legendární parfémy, se kterými zabodujete i na podzim 2022

Parfémy jsou tu s námi od nepaměti. Navíc jsou každou chvíli na trh uváděny nové a nové vůně, čímž se postupem času mění trendy v této oblasti. Dnes máme naprosto odlišný vkus na vůně, než jaký měly ženy například před dvaceti lety. Přesto existuje několik legendárních parfémů, které jsou na trhu i desítky let a milujeme je i dnes.

Chanel Noº5

Není možné, aby v jakémkoliv seznamu ikonických parfémů chyběla tato vůně, kterou nosila i samotná Marylin Monroe. Ta kdysi prohlásila, že si do postele obléká pouze několik kapek Chanel no. 5.

Ikonický parfém vznikl v roce 1921 a od té doby se řadí mezi nejoblíbenější parfémy všech dob. I po 100 letech od svého vzniku!

Givenchy L’Interdit

Další z legendárních parfémů, který je spojován s výjimečnou osobností, je L’Interdit od Givenchy. Hubert de Givenchy ho v roce 1957 vytvořil přímo pro herečku Audrey Hepburn, která byla jeho múzou a spojovalo je blízké přátelství. V roce 2018 byla na trh uvedena moderní interpretace této vůně. I tím byla opět obnovena popularita tohoto parfému.

Thierry Mugler – Angel

V roce 1992 nastala ve světě parfémů revoluce, když designér Thierry Mugler uvedl na trh parfém Angel a započal tak éru orientálních gurmanských vůní. Je to velice zvláštní, sladká vůně, kterou můžete buďto milovat, nebo nenávidět. Nic jiného mezi tím není. 

Guerlain Shalimar

Tento parfém byl vytvořen už v roce 1925. Byl inspirován romantickým příběhem mezi císařem Mughal Emperor Shah Jahanem a jeho ženou Mumtaz Mahal, pro kterou nechal po její smrti vytvořit Šalimarovy zahrady a také Tádž Mahal.

Jeho silná vůně je ideální na večer. Na kůži je cítit celý den, na šatech dokonce několik dní. Není to ovšem nic pro milovnice sladkých ovocných vůní.


Informace o parfémech jsou čerpány z oficiálních webů značek.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.