Jak zamaskovat ošklivé odrosty? Klíčem je správný účes, dokáže zázraky

Odrosty jsou nepřítelem každé ženy. Nejčastěji trápí blondýnky – tmavé odrosty jsou totiž u blond vlasů nejvýraznější. Nevyhnou se ale ani zrzkám nebo brunetkám. Co ale dělat, když nechcete každý měsíc navštěvovat kadeřnici a vlasy trápit neustálím obarvováním? Naučte se s námi fingovat. Máme pro vás tipy, jak co nejšikovněji zamaskovat ošklivé odrosty.

Účes vysoký drdol a optický klam

V dnešní době je trendy přirození barvení balayage, které se vyznačuje decentním zesvětlením vlasů, přičemž od kořínků se ponechává původní barva. V tomto případě je ale přechod mezi tmavou a světlou velmi přirozený.

Když si ale vaše vlasy vyčešete do vysokého drdolu a pár pramínků necháte volně podél obličeje, budou vaše vlasy budit optickým klamem a působit jako byste měla právě balayage. Že jen maskujete, zůstane vaše tajemství.

Foto: Shutterstock

Zapletený copánek podél hlavy

Když máte rozpuštěné vlasy, jsou vaše šílené odrosty vidět nejvíce. Co takhle účes trochu oživit o zapletený copánek? Zamaskujete tím odrosty a získáte neokoukaný účes, který vynosíte na různé společenské příležitosti!

Tajemství jménem suchý šampon

Člověk, který vymyslel suchý šampon, by měl dostat všechna ocenění, která na světě existují. Nemyslíte? Bez suchého šamponu nedáme ani ránu. Je to kosmetický zachránce snad každé ženy.

Určitě to znáte sama, když máte mastné vlasy a do telefonu se ozve tchyně, která se sama pozvala na návštěvu. Máte půl hodiny a na výběr buď úklid toho nepořádku, který by vyděsil každého, nebo si alespoň umýt vlasy. Samozřejmě si vyberete úklid nepořádku a na mytí vlasů už není čas. Naštěstí „mytí“ vlasů suchým šamponem zabere jen minutku a vlasy budou rázem svěží a budou příjemně vonět.

Suchý šampon vám pomůže i v maskování odrostů. Stačí jen zvolit takový, který je přímo vyrobený pro vaši barvu vlasů a nanést ke kořínkům.

Barvicí spreje na odrosty

Když už jsou vaše odrosty opravdu velké a ke kadeřnici zbývá stále několik týdnů, můžete sáhnout po barvicích sprejích na odrosty. Tyto spreje obsahují barevné pigmenty, které propůjčí vašim vlasům požadovaný odstín, který na nich vydrží až do dalšího umytí šamponem.

Tip: Pro přirozenější vzhled nezapomeňte přechody pořádně pročesat.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.