Balayage. Vlasový trend s nenáročnou údržbou, který si oblíbily i celebrity

Přemýšlíte, čím si zpříjemnit podzim? Máme pro vás skvělý tip – oživte svou barvu vlasů pomocí aktuálně velmi oblíbené metody zvané Balayage. Nejedná se o razantní „zákrok“, takže netřeba obav z velkých změn. Balayage spočívá v přirozeně působícím prozáření vaší hřívy. Tento trend si oblíbila i celá řada celebrit.

Blond balayage má francouzský původ a celosvětový úspěch

Balayage (čtěte: „bajaláž“) pochází z Francie. Doslovný překlad znamená zametat nebo česat. Kombinace obou slov o této metodě barvení vlasů mnohé vypovídá. Barvení balayage totiž spočívá v barvení jemných pramínků vlasů, jako byste vlasy ometaly od prachu. Díky tomu docílíte velmi přirozeného zesvětlení jednotlivých pramínků a oživení vašeho účesu.

Balayage je podobný způsob barvení jako rovněž oblíbený trend zvaný ombré. Na rozdíl od ombré se ale nebarví jen konce vlasů, nýbrž celé prameny až do délky několika centimetrů nad kořínky vlasů. Přechod mezi tmavým odstínem u kořínků a světlejšími konečky pak v konečném efektu není tak ostrý a díky tomu vytvoříte přirozený a svěží dojem.

Vlasový trend, který si oblíbily i světové celebrity

„Pokusnými králíky“ tohoto způsobu barvení se staly samozřejmě celebrity, které se na balayage blond trendech okamžitě staly závislé. Mezi největší milovnice patří například zpěvačky Selena Gomez, Rihanna, herečky Sarah Jessica Parker, Olivia Wilde, Hilary Duff nebo supermodelka Rosie Huntington-Whiteley.

Balayage svépomocí? Ano, ale chce to velkou zručnost

Lze techniku balayage zvládnout i doma? Odpověď zní ano, ale má to svá úskalí. Kadeřníci při aplikaci balayage dodržují přesné postupy, bez kterých by výsledný efekt nebyl takový. Ve zkratce je nutné nejprve obarvit konce vlasů do růžových podtónů, poté následuje kouřová blond a až v dalším kroku dochází k postupnému zesvětlování, dokud nedojde k efektu lesklých a přirozených vlasů s jedinečným odstínem, který dokáže vykouzlit jen balayage. Stále si chcete troufnout na balayage z pohodlí domova?

Jak udělat balayage doma?

Rozhodně není potřeba si domů pořizovat celé kadeřnictví. Postačí pár základních věcí, které dopomohou k tomu, aby byl výsledek co nejlepší. V základní výbavě pro perfektní balayage nesmí chybět:

  • kadeřnický štětec
  • speciální hřebínek, který zajistí jemné přechody
  • ochranné rukavice,
  • odbarvovací formuli
  • případně také tónovací krém
  • pečující kondicionér

V drogeriích jsou k dostání barvy určené k domácímu balayage. Balení většinou obsahuje vše, co potřebujete. Důležité je pečlivě číst a následovat pokyny v návodu. Důrazně se doporučuje nakonec použít pečující kondicionér nebo balzám, zkrátka něco, co vlasy zjemní a dodá jim hydrataci.

  1. Rozdělte vlasy do několika vrstev
  2. Postupně na větší prameny nanášejte štětcem odbarvovací formuli a prameny oddělte. Hřebínkem si můžete dopomoci k jemnějším přechodům. Nechte působit dostatečně dlouhou dobu.
  3. Vlasy pečlivě opláchněte a naneste kondicionér a jakýkoliv pečující přípravek.
  4. Nakonec vlasy jemně vysušte ručníkem a nechtě přirozeně doschnout nebo vysušte fénem a nastylingujte dle vlastního uvážení.
Barvení vlasů metodou Balayage. Foto: Shutterstock

Jak často je potřeba navštěvovat kadeřníka?

Poté, co u kadeřníka aplikujete melír formou balayage, můžete si od dalších návštěv trochu odpočinout. Vaše vlasy totiž získají přirozený vzhled a vy tak tedy svého kadeřníka nemusíte vidět minimálně dva až tři měsíce, ne-li déle. Konečně tak můžete přestat počítat týdny od poslední návštěvy kadeřnictví a neustále kontrolovat odrosty.

Kolik stojí barvení metodou balayage?

Cena barvení metodou balayage patří k poměrně nákladným procedurám. Počítejte s cenami od 1 200 Kč až 1 500 Kč. Nejsou však výjimkou ani ceny nad 2 000 Kč.

Závěrem

Balayage si v maximální možné míře zakládá na přirozenosti. Účes díky jemnému zesvětlení působí nadýchaně, zdravě a pramínky v odlišném tónu přispívají k optickému zvětšení objemu. Ve vlasech nenajdete ostré barevné přechody, jen nenápadné odlesky. Balayage se skvěle hodí i pro řídké vlasy. Co na tento trend říkáte? A troufnete si na barvení metodou balayage svépomocí?

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Zajímavé … podle titulní fotky se dá usoudit, že po tomto barvení rostou prsa a vyrýsuje se brada.

Tohle doma nezkoušejte… oprava je mnohem nákladnější nez kdyz zajdete ke kadernikovi rovnou. Navíc, pokud si vlasy spálíte, zničíte příliš silným melirem, jedné co se s nimi da dělat, je ustrihnout. Jen kadeřník ví, jakou sílu vyvijece zvolit právě pro Vaše vlasy, plus přidáváme oplaplex, jak do meliru, tak do prelivu i po barvení.. Navíc, nemáte šanci zvolit správný preliv vzhledem k podkladu, tzn. odstínů který Vám vznikne po odbavení… Jelikož nikdo moc neví, co se v barvách z drogerie skrývá v čísle za lomitkem, nehledě za opět pochybnou sílu vyvijece, u kdybyste chytly správný odstín, vlasy si dodělate a mikádo jasný výsledek..

Tak mě na domácí barvení stačí odvar z heřmánku, který míchám s bezoplachovým kondicionérem a rozprašovačem nanáším na vlasy většinou denně, lépe se mi pak upravují a večer než si dělám cop nebo drdol. Jednou za týden či 14 dní si udělám zábal s medem nebo jedlou sodou a mám vlasy jak z těchto fotografií a hlavně tímto nic nezkazim, vlasy mám zdravý a každé 3 měsíce ušetřím 1500,- ??

Cena – to mě a článku také celkem pobavilo… Nevím, odkud je autorka článku, nicméně kadeřnici v Praze si účtují běžné 800-1000kc za hodinu, ty levnejsi 500kc+cenu materiálu, balayage je dle délky vlasů akce na 4-6h..Někteří kadeřnici před samotným odbarvenim (a/nebo barvením) vlasy navíc čistí (=plus min hodina navic=další peníze navíc), např pomocí Malibu C, aby odstanili nežádoucí zbytky silikonu z běžné používane vlasové kosmetiky plus minerály z vody, což může mít obojí negativní vliv na barevný výsledek a trvanlivost barvy, vlasy se tím navíc výživi a ozdravi, proto je pak odbavení šetrnější než kdyby čištění neproběhlo..odbarveni je hned po trvale ondulaci největší zásah do struktury vlasů, i po odbarveni je nutné použít speciální přípravek na uzavření kutikuly vlasů, aby preliv na vlasech držel, přidává se i kolagenovy prášek… Ještě to chce někdo zkoušet doma?? ???