Soda představuje nepostradatelného pomocníka v kuchyni, kde na ni nedáme dopustit. Jen málokoho by ale napadlo povolat ji na pomoc i v otázce krásy a péče o tělo. Věděli jste, že vám na první pohled obyčejná soda může pomoci například s čištěním pleti?

Soda v kosmetice? Rozhodně ano

Bývá nedílnou součástí při pečení, stále více lidí se na ni spoléhá při úklidu domácnosti, ale co se kosmetiky či péče o tělo týče, je to pro většinu lidí jedna velká neznámá. A to je škoda! I když se na první pohled tváří obyčejně, zase až tak obyčejná úplně není. My jsme toho názoru, že sodu můžete využít jak v kuchyni, tak i v koupelně – a to docela pestrým způsobem.

Peeling navrátí pokožce jemnost

Jako první zmíníme peeling pokožky, o kterém určitě víte, že by se měl provádět pravidelně. Úkolem peelingu je odstranit z pokožky odumřelé buňky, pleť prokrvit a navrátit ji jemnost a hebkost. Pokud jste si kupovali speciální přípravky, od této chvíle to dělat nemusíte. Stačí smíchat jedlou sodu se dvěma lžícemi jemně mletých ovesných vloček a malým množstvím vlažné vody. Vznikne vám kašička, se kterou si jemně promasírujte obličej. A když budete chtít, můžete si tímto podomácku vyrobeným peeligem rozmazlit celé tělo, ničemu tím neuškodíte, ba jedině naopak!

Dokonale čistá pleť, která bude zářit

Přípravků na čištění pleti je na trhu nespočet. Určitě se shodneme na tom, že mnohdy nejsou zrovna za hubičku, kolikrát si za přípravek na čištění pleti pořádně připlatíte, zvláště chcete-li pro sebe kvalitu. Utrácet peníze je přitom úplně zbytečně, když si můžete čisticí pastu vytvořit za pár korun v pohodlí domova. Na výrobu čisticí pasty budete potřebovat 2 lžičky jedlé sody a jednu lžičku vlažné vody. Ingredience smíchejte, vznikne vám kašička, kterou následně stačí vmasírovat do pokožky a poté opláchnout.

Nožky jako z titulní strany časopisu

Možná si říkáte, že dbát na dokonalý vzhled chodidel v tomto počasí, kdy začínáme nosit ponožky a teplé boty, je vlastně tak trochu zbytečné. Ale proč to neudělat čistě pro svůj pocit, že máte nožky jako z titulní stránky časopisu? Chcete-li i vy dosáhnout takového vzhledu, opět povolejte na pomoc sodu, nic víc k tomu nepotřebujete. Smíchejte sodu a vodu ve stejném poměru, vytvořte hustší kaši a s tou si jemně třete nohy, poté na nich nechte pasu působit alespoň 10 minut a opláchněte.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments