Oblékejte se v roce 2023 ve stylu noblesních Francouzek!

Elegance, ležérnost, dokonalost. Minimalismus, a přesto dechberoucí noblesa. Francouzky to s módou zkrátka umí, mají cit pro vkus v genech. Jak to dělají? Prozradíme vám to, abyste se mohly v novém roce 2023 inspirovat i vy.

Proč jsou Francouzky tak noblesní?

Někdo si může myslet, že Francouzky v Mekce módy, Paříži, to mají jednodušší. Ale třeba takové Američanky mají stejné možnosti, přesto nejsou vyhlášené pro vytříbený vkus jako Evropanky ze země galského kohouta.

Styl dam ze zámoří je někdy přeplácaný, to si Francouzky hlídají. První rada tedy zní: Dejte na umírněnost. Všimněte si, že Francouzky často nosí oděvy v jednolitém tónu. Neuvidíte je v neonových, křiklavých barvách od hlavy až k patě. Spíš se drží zemitých odstínů, výraznější prvky tvoří spíš doplňky. Určitě se ve vašem šatníku neztratí basic outfity.

Jednoduchá trička, tílka bez zbytečných aplikací. Klasicky střižené kalhoty, šaty typu „malé černé“. Žádné zbytečné aplikace ani volány. A vše musí perfektně padnout. Když si budete zkoušet oděvy, podívejte se kolem dokola, jak vám outfit sedí. Nesmí plandat, ale ani být těsný. Prostě má jemně zdůraznit vaše křivky. A boty? Není nad klasiku. Lodičky místo robustních platforem, mokasíny nahradí nevzhledné kecky.

Účesy podle Francouzek

Nepodceňte ani vizáž. Krásné, lesklé vlasy perfektního střihu se vždy lépe upravují. Viděly jste někdy Francouzku s tříbarevnou hlavou a střapatým rozcuchem, který jinak než nánosem stylingu neupravíte?

Máte-li hladkou hřívu, nebojte se ofiny. Jestli se vám vlasy ležérně vlní, nechte je splývat kolem tváře jako plážové lokny. A líčení. Opět dbejte na minimalismus. Výrazné oči, nebo výrazná pusa musí být solitérně, nikdy si nemalujte výrazné oči a zároveň neaplikujte rudou rtěnku.

S make-upem to nepřehánějte. U nehtů vsaďte na jednobarevnost nebo francouzskou manikúru. Dlouhé drápy duhových barev, zdobené kamínky, jsou passé.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.