Krásné a upravené nehty jsou cílem snad každé ženy, která dbá na svůj vzhled a chce na své okolí působit dojmem, že o sebe patřičně a svědomitě pečuje. Ne vždy je ale stav našich nehtů takový, jaký bychom si přály a to i skrze skutečnost, že se o ně staráme a věnujeme jim maximum péče.

Změny na nehtech, kterých byste si měly všímat

Určitě i vy chcete mít krásné, pevné a dokonale upravené nehty, že ano? Mnoho lidí si myslí, že si druzí našich nehtů nevšímají, protože představují jen velmi malou, možná až zanedbatelnou část našeho těla. Opak je ale v tomto případě pravdou a věřte tomu nebo ne, ale právě vzhled vašich nehtů je jedna z prvních věcí, které si na nás druzí všímají.

Na vašich nehtech se mohou objevit změny, kterých byste si určitě měli všímat, protože toho dokážou hodně napovědět.

Co to znamená, když máte…

…důlky na nehtech?

Malinkaté důlečky na nehtech mohou být projevem onemocnění známého jako lupénka, doprovázet však mohou i jiný kožní problém, jako je například ekzém. Důlky jsou sice na první pohled drobné, ale nehet výrazně oslabují, proto je potřeba tento problém začít řešit a zajít k odborníkovi, který vám poradí, jak se v tomto případě zachovat a jak správně postupovat.

…bílé čárky na nehtech?

Na nehtech můžete zpozorovat bílé čárky, nebo chcete-li jinak řečeno linie, které se táhnou přes celý nehet. Tyhle bílé čárky mohou znázorňovat, že se vaše tělo potýká se zánětem ledvin nebo jater. Zpozornět byste měli v případě, kdy na nehtu objevíte čárku, která se skutečně táhne přes celou jeho část, tehdy raději navštivte lékaře. Jiné je to v případě, kdy se na nehtu objeví krátká bílá linka, která bude pravděpodobně jej projevem narušení nehtů a po čase sama od sebe zmizí.

…třepící se nehty?

Nehet se čas od času ulomí snad každému, stačí špatný pohyb a nehoda je na světě. Když se nehet zlomí tu a tam, nic se neděje, ale pokud vám stačí opravdu velmi málo a nehet se vám ulomí během vteřinky, nebo je hodně třepící se a křehký, pak je ve vašem těle něco špatně a vaším úkolem je odhalit, co za tímto problémem vězí. Může se jednat o poruchu štítné žlázy nebo o nedostatek vitamínů, oba problémy se dají řešit.

…žluté nehty?

Určitě se shodneme na tom, že zažloutlá barva nehtů nevypadá vůbec pěkně. Bývá velmi častým nešvarem lidí, kteří kouří a barva nehtů na prstech, kterými cigaretu nejčastěji drží, tak chytne nevzhledný žlutavý nádech. Pakliže ale nekouříte a nehet vám přesto zežloutne, pak se může jednat o plíseň, kterou je určitě potřeba včas řešit, aby se nerozšířila i na další prsty.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze