Návrhářka Viviene Westwood pojala módní přehlídku jako demostraci. Upozorňuje i na Brexit

Mnoho lidí je názoru, že je móda povrchní záležitostí. Existují ale módní návrháři, které aktuální dění ovlivňuje více, než by možná sami chtěli a odráží se to také na jejich módních kolekcích. Mezi takové návrháře patří třeba Vivienne Westwood, která v nové kolekci upozorňuje na současnou politickou situaci.

Romantické svatební šaty vyměnila za demonstraci

Britská módní návrhářka Vivienne Westwood je oblíbenou návrhářkou svatebních šatů. Svatební šaty na míru si od ní nechávala šít například zpěvačka Miley Cyrus. Nyní ale vyměnila své návrhy dokonalých svatebních šatů za modely, které nesou jasné poselství – kolem nás je mnoho problémů, které by se neměly ignorovat.

Embed from Getty Images

Modelky coby politické aktivistky

Na módní přehlídce mnohé překvapily známé politické aktivistky, které se předvedly v roli modelek. Vivienne Westwood se do módní přehlídky rozhodla zapojit Saru Stockbridge, Rose McGowan a Camillu Rutherford.

Hesla, kterými chce Westwood změnit svět

Hesly jako

„Co je dobré pro planetu, to je dobré pro ekonomiku.“

nebo

„Potřebujeme více hrdinů!“

a další chce Westwood docílit, aby si lidé, především pak mladší generace, uvědomili, že každý z nás se podílí na současné ekologické i ekonomické situaci. Upozorňuje na ekologické problémy jako zbytečné kácení deštných pralesů nebo globální oteplování.

Upozornění na Brexit

Jako správné angličanky se módní návrhářky dotýká Brexit, který je na spadnutí. Nabádá veřejnost, aby se zamyslela nad vystoupením Velké Británie z Evropské unie a co jí k tomu vedlo. Otázkou je, jestli má britská veřejnost ještě nějakou možnost s realitou blížícího se Brexitu cokoliv udělat …

Foto: Facebook.com/VivienneWestwoodofficial, Getty Images.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.