Nastává sezóna roláků. Vynosí je i padesátnice. Sluší dokonce i ženám s malým poprsím

Roláky jsou nepostradatelnou součástí našich zimních šatníků. Přesto si na ně mnoho žen netroufne. Roláky mohou totiž upozornit na tělesné nedostatky, působit moc přísně nebo odhalit, že nosíte špatné spodní prádlo. Prozradíme vám, které střihy budou lichotit vaší postavě a kterým rolákům se raději obloukem vyhnout.

Módní kousek, kde věk nehraje roli

Moc dobře víme, že v módě je věk jen číslo, na které se nehraje. Roláky vynosí mladá generace, ale i starší ženy, které zbožňují módu stejně jako my. Starší ženy navíc mohou v roláku vypadat mladší, stačí jen dodržet pár základních pravidel.

Foto: Shutterstock

Nevýhody roláku – na co si dát pozor?

  • Unikátní střih je jeho předností, v mnoha ohledech ale také nedostatkem. Dávejte si pozor na makeup. Líčení raději naplánujte až po obléknutí roláku, který si za žádnou cenu nemůžete sundat. Špinavý rolák od makeupu je naprosté faux pas, které se neodpouští.
  • Špatná látka upozorní na vaše tělesné nedostatky.
  • Rolákový střih poutá pozornost na dekolt. Dávejte si tak pozor na výběr spodního prádla. Podprsenka nesmí odstávat.

Štíhlé postavy budou ještě štíhlejší. Nebojte se barev!

Jste pyšná na svou štíhlou postavu, o kterou denně bojujete v posilovně? Byla by škoda ji nedat světu na obdiv, že? Pro vás je rolák jako stvořený. Můžete ho zkombinovat třeba s trendy džíny s vysokým pasem, které budou dokonale kopírovat vaše vypracované tělo.

Foto: Shutterstock

Tělesné nedostatky se dají skrýt

Pokud vás trápí pár kilo navíc a volnější bříško, nezoufejte. I vy si můžete rolák dovolit. Chce to jen vybrat takový, který bude lichotit vaší postavě a skryje vše, s čím nejste spokojená. Raději se vyhněte tričkovému roláku, který bývá z viskózy, elastanu a nekvalitní bavlny. To by pro vás byla cesta do pekel. Raději zvolte svetrový nebo kašmírový rolák volnějšího střihu. Pro větší oživení můžete vyzkoušet vzory. Svislé pruhy opticky zeštíhlí a prodlouží postavu.

Rolák v podání boubelek

Pro boubelky jsou jako dělané oversized roláky. Skvěle budou vypadat také se střihem do „A“, který odpoutá pozornost od velkého bříška, které nenápadně schová. Tip: Volné rukávy se zvonovým střihem jsou trendy a budete se v nich cítit příjemně.

Foto: Shutterstock

Malá prsa i v roláku

Příroda vás neobdařila bujným poprsím a nerada nosíte push-up podprsenky? Vyberte si rolák, který je v oblasti dekoltu zdoben volánky. Opticky vám přidá objem na těch správných místech a zároveň působí stylově a elegantně.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.