Módní trendy na jaro 2022 jsou tu. Víte, co nosit?

Po dlouhé zimě nastává čas znovu zazářit. Odstartujte jarní sezónu v plné parádě a pořiďte si módní kousky, které budou trendy a zaručeně vám budou slušet. Prozradíme vám, které módní trendy ovlivní nejen jarní šatník, ale i vaši náladu.

Barvou roku 2022 se stává

I pro rok 2022 vyhlásil Pantone Color Institute barvu roku, kterou uvidíme na každém rohu. Tato barva se bude objevovat nejen v módě, ale i například v interiérovém designu.

Barvou roku 2022 se stává odstín Very Peri! Jedná se o modrý odstín s podtónem kombinace fialové a růžové. Velmi připomíná lila barvu, se kterou se dá skvěle kombinovat.

Very Peri je neokoukaná a výjimečná barva. Oživí každý outfit a podpoří vaši dobrou náladu. S tímto odstínem bude móda ještě větší zábava, co říkáte?

Minimalismus oživený o svěží detaily

Minimalismus zažívá velký boom v mnoha oblastech, nejen v módě. Není tak žádným překvapením, že ani letošní jaro se bez kousků v minimalistickém stylu neobejdete. Novinkou jsou ovšem detaily.

Například na kabátech v nude tónech tradičního střihu najdete malé zlaté či rose gold knoflíky. Ty se v kolekcích jaro / léto známých značek objevují také na oversized košilích.

Kůže pro rockové divy

Pokud pro vás současné módní trendy byly příliš „holčičí“, pak vás jistě potěší, že se mezi jarní módní trendy dostává koženka. Zpátky do módy se tak vrací například koženkové křiváky. Ve vaší šatní skříni by se na jaře měly objevit také třeba koženkové legíny, či výrazný kožený pásek, pomocí kterého dodáte vašemu outfitu ten správný šmrnc.

Foto: Shutterstock

Přírodními materiály budou hrát prim

Po dlouhé zimě se příroda probouzí zpátky k životu. Stromy jsou začínají kvést a louky budou zanedlouho zdobené jemným jarním kvítím.

Buďte v souladu s přírodou i v módě. Trendy budou přírodní materiály či recyklovatelná móda, o kterou se zajímá stále více módních značek. Dejte si pro letošní rok za úkol více studovat složení jednotlivých kousků, které máte v hledáčku a soustřeďte se více na fair-trade módu.