V módním průmyslu se pohybuje mnoho návrhářů a designérů, ale jen hrstka je skutečně schopných a talentovaných. Kenzō Takada byl jedním z nich. Před pár dny svět obletěla nečekaná správa o jeho smrti. Ve svých jednaosmdesáti letech zemřel na následky onemocnění koronavirem.

Foto: Getty Images

Kenzō Takada byl japonským módním návrhářem. Narodil se 27. února 1939 ve městě Himejdži v Japonsku. Již od útlého věku projevoval zájem o módu, ale rodiče jeho nadšení bohužel nesdíleli. Byli velice striktní a byli silně proti tomu, aby se Kenzó o módu zajímal, natož aby se v ní nějak zdokonaloval. Přesto si šel za svým snem a jako jeden z mála mužů vystudoval módní školu v Tokiu.

V roce 1964 se přestěhoval do Paříže, kde započal svou slibnou kariéru. V roce 1970 pak založil svou značku, kterou později koupila společnost LVHM (Moët Hennessy Louis Vuitton), jež se specializuje na produkci luxusního oblečení a doplňků.

Kenzō se specializoval také na výrobu parfémů, které sklidily velký úspěch. Mezi ty nejznámější a nejoblíbenější patří dámská vůně Flower by Kenzo a pánský parfém Kenzo pour Homme, který je mimochodem populární dodnes.

Kenzō Takada zemřel v neděli 4. října 2020 v nemocnici v Neuilly-sur-Seine u Paříže na následky onemocnění koronavirem. Úmrtí potvrdila agentura AFP a tiskový mluvčí. Sociální sítě se okamžitě zaplnily posty vyjadřujícími lítost nad odchodem tohoto talentovaného módního návrháře, kterého si celý svět bude pamatovat jako muže, jenž miloval extravaganci.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments