Módní legenda Cindy Crawford oslavila 55. narozeniny. Co nyní dělá bývalá topmodelka?

Cindy Crawford patří mezi legendární modelky devadesátých let, které celý svět dodnes zbožňuje. Na přehlídkových molech ji už sice nevídáme, zato se z ní stala nadějná podnikatelka. Je také milující manželkou a matkou dvou dětí. 23. února oslavila své 55. narozeniny.

Když se 175 centimetrů vysoká brunetka v roce 1987 objevila ve filmu The Secret of My Success, všechny ohromila svým vzhledem. Lidé ji ihned začali přirovnávat k modelce Gie Carangi, díky čemuž si vysloužila přezdívku Baby Gia.

O tři roky později se objevila na legendární titulce britské Vogue po boku Christy Turlington, Lindy Evangelisty, Tatjany Patitz a Naomi Campbell. Bylo jasné, že se zrodila nová hvězda modelingu.

View this post on Instagram

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford)

Trocha herectví

Cindy mnohokrát prokázala také herecké nadání. Několik tehdejších hudebních hvězd si ji vybralo do svých videoklipů. Zahlédnout jste ji mohli například ve videoklipu k hitu „Freedom ’90“ od George Michaela nebo ve videoklipu k písni „Please Come Home For Christmas“ v podání Jona Bon Joviho.

Objevila se také v několika filmech, například Awwal Number, Unzipped, Fair Game nebo The Simian Line. Od roku 1989 do roku 1995 byla také moderátorkou a výkonnou producentkou pořadu House of Style, který se vysílal na televizní stanici MTV.

Od modelingu k podnikání a charitě

V roce 2000 se Cindy rozhodla ukončit svou slibnou kariéru modelky a dnes se pouze příležitostně objevuje v módních magazínech. Naproti tomu v roce 2005 odstartovala své podnikání, když ve spolupráci s lékařem Jean-Louis Sebaghem vyvořila řadu kosmetických produktů s názvem Meaningful Beauty. V témže roce také představila kolekci moderního nábytku Cindy Crawford Home Collection.

Kromě jiného se také věnuje charitativní činnosti. Když bylo Cindy 10 let, její tříletý bratr zemřel na leukémii. Velice ji to poznamenalo, a tak začala aktivně podporovat organizace pomáhající dětem, které onemocněly leukémií a také podporuje programy, které se zaměřují na výzkum leukémie.

Rodina na prvním místě

V roce 1998 se Cindy provdala za podnikatele a příležitostného modela Randeho Gerbera, se kterým má syna Presleyho a dceru Kaiu, která šla v matčiných stopách a je dnes úspěšnou modelkou.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!