Módní ikony a jejich pravá jména. Víte, jak se původně jmenovala Coco Chanel?

Známe je jako ikony, které se zapsaly do historie módy a lifestyle. Nejen svým osobitým stylem a citem pro módu, ale i půvabem a osobností. Známé jsou pod pseudonymy, pod kterými je zná celý svět. Jak se ale jmenují doopravdy? Prozradíme vám to!

Coco Chanel

Začít musíme samozřejmě tou největší ikonou v historii módy. Neexistuje člověk, co by Coco Chanel neznal. Byl o ní dokonce natočený film. Znáte ale její pravé jméno? Gabrielle Bonheur Chanel. „Coco“ je pouhá přezdívka, která vznikla v raných dobách její umělecké kariéry, kdy vystupovala jako kabaretní zpěvačka. Traduje se, že „Coco“ vzniklo jako přezdívka díky dvěma písním, které zpívala – „Ko Ko Ri Ko“ a „Qui qu’a vu Coco“.

Marilyn Monroe

Herečka, módní ikona, zpěvačka, modelka a producentka. Všestranný talent – taková byla Marilyn Monroe. Vlastní jméno blonďaté krásky je Norma Jeane Mortenson. Těžko najdeme spojitost mezi přezdívkou a pravým jménem, pravdou však je, že Marilyn Monroe zní přeci jenom o něco lépe než Norma Jeane Mortenson.

Audrey Hepburn

Jedna z mála hvězd, která si ponechala své křestní jméno i jako umělecké a zaměnila pouze své příjmení. Audrey je doposud považována za nejlepší herečku všech dob. Mimo jiné se ale také aktivně věnovala charitě a to do posledních chvil svého života. Její pravé jméno je Audrey Kathleen Ruston.

Gigi Hadid

Tuto módní ikonu jsme do dnešního výčtu rozhodně museli zahrnout. Neuvěříte totiž, jaké je její pravé jméno! Se svým uměleckým jménem má společné pouze příjmení. Pravým jménem se jmenuje Jelena Noura Hadid. No opravdu! Naprosto chápeme, proč si říká Gigi. Co říkáte?

Ralph Lauren

I mezi muži najdeme tajemníky, co schovávají své pravé jméno. Mysleli jste si doteď, že se Ralph Lauren takto skutečně jmenuje? Vždyť módní návrhář světového formátu musí mít stejné jméno, ne? Nemusí. Ralph se skutečně takto jmenuje. Příjmení má ale jiné. Celé jeho pravé jméno zní: Ralph Lifshitz.

Michael Kors

Ralph Lauren nepatří mezi jediné módní návrháře, kteří tají svou totožnost. Nikdy byste neuhodli, jaké je pravé jméno legendy Michaela Korse. Pokud jste doteď obdivovali jeho krásné jméno, asi vás teď trochu zaskočíme. Pravým jménem se jmenuje Karl Andersen, Jr.  Michael vs. Karl… jak moc si jsou tato jména podobná?Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.