Filmy o módě, které musíte vidět

Film a móda jsou odjakživa dokonale propojené světy. Jeden bez druhého nemůže existovat. Filmů z módního prostředí existuje spousta. My jsme pro vás do dnešního článku vybrali ty nejlepší filmové snímky, které zkrátka musíte vidět. A pokud bychom na některý váš oblíbený film zapomněli – určitě nám dejte vědět do komentářů!

Ďábel nosí Pradu

Když se řekne „film o módě“ první, co nás napadne je drama a romantická komedie Ďábel nosí Pradu. Spolupráce oblíbených hereček Meryl Streep, která ve filmu hraje šéfredaktorku známého módního časopisu a která je ochotná pro módní branži obětovat i svůj soukromý život a půvabné Anne Hathaway, která si zahrála snaživou novinářku, jež propadla módním trendům, ale přesto se nechce vzdát svého „normálního já“, přinesla tomuto filmu velký úspěch.

Coco Chanel

Neexistuje člověk, který by neznal slavnou módní návrhářku Coco Chanel. V roce 2009 byl o Coco natočen film, který byl samozřejmě inspirován jejím životem. Hlavní roli si zahrála Audrey Tautou, která pro roli Coco Chanel byla snad stvořená. Příběh vypovídá o životě slavné Coco a začátcích její návrhářské kariéry. Film o ženě, která navždy změnila svět módy a svět žen si získá každého módního nadšence.

Snídaně u Tiffanyho

Nestárnoucí klasika Snídaně u Tiffaniho byla natočena již v roce 1961. Dodnes se však jedná o kultovní filmový snímek. Hlavní hrdince Holly Golightlyové, která žije v New Yorku a poněkud lehkomyslně sní svůj sen o skvělé budoucnosti, propadl téměř každý divák. Holly žije z finančních příspěvků na taxík a oblečení od svých mužských obdivovatelů. A jak už název napovídá, snídani si často dopřává u Tiffanyho, u kterého často sní o lepším životě plný nezávislosti, módy a krásných mužů. Hlavní roli si zahrála slavná Audrey Hepburn, která je sama o sobě považována za módní ikonu.

Sex ve městě

Slavný seriál Sex ve městě zná snad každá žena. Spisovatelka Carrie Bradshaw miluje módu a boty na vysokém podpatku, stejně jako muže a sex. Jelikož seriál docílil velkých úspěchů, dočkal se také filmového zpracování, a to dokonce dvou dílů. Lodičky od Jimmy Choo, Louboutin, róby od Dioru, Prada nebo Oscar de la Renta udělaly z filmu mnohem více než pouze komedii o sexu a ženském světě. Pro milovníky tohoto filmu máme skvělou zprávu – v posledních měsících se povídá, že je v plánu třetí díl filmu Sex ve městě. Kdy? To prozatím není jasné. Čekání na premiéru ale jistě bude stát za to.

Foto: Facebook.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.