Filmy o módě, které musíte vidět

Film a móda jsou odjakživa dokonale propojené světy. Jeden bez druhého nemůže existovat. Filmů z módního prostředí existuje spousta. My jsme pro vás do dnešního článku vybrali ty nejlepší filmové snímky, které zkrátka musíte vidět. A pokud bychom na některý váš oblíbený film zapomněli – určitě nám dejte vědět do komentářů!

Ďábel nosí Pradu

Foto: Facebook

Když se řekne „film o módě“ první, co nás napadne je drama a romantická komedie Ďábel nosí Pradu.

Spolupráce oblíbených hereček Meryl Streep, která ve filmu hraje šéfredaktorku známého módního časopisu a která je ochotná pro módní branži obětovat i svůj soukromý život a půvabné Anne Hathaway, která si zahrála snaživou novinářku, jež propadla módním trendům, ale přesto se nechce vzdát svého „normálního já“, přinesla tomuto filmu velký úspěch.

Coco Chanel

Foto: Pinterest

Neexistuje člověk, který by neznal slavnou módní návrhářku Coco Chanel. V roce 2009 byl o Coco natočen film, který byl samozřejmě inspirován jejím životem.

Hlavní roli si zahrála Audrey Tautou, která pro roli Coco Chanel byla snad stvořená. Příběh vypovídá o životě slavné Coco a začátcích její návrhářské kariéry. Film o ženě, která navždy změnila svět módy a svět žen si získá každého módního nadšence.

Snídaně u Tiffanyho

Foto: Pinterest

Nestárnoucí klasika Snídaně u Tiffaniho byla natočena již v roce 1961. Dodnes se však jedná o kultovní filmový snímek.

Hlavní hrdince Holly Golightlyové, která žije v New Yorku a poněkud lehkomyslně sní svůj sen o skvělé budoucnosti, propadl téměř každý divák. Holly žije z finančních příspěvků na taxík a oblečení od svých mužských obdivovatelů.

A jak už název napovídá, snídani si často dopřává u Tiffanyho, u kterého často sní o lepším životě plný nezávislosti, módy a krásných mužů. Hlavní roli si zahrála slavná Audrey Hepburn, která je sama o sobě považována za módní ikonu.

Sex ve městě

Foto: Pinterest

Slavný seriál Sex ve městě zná snad každá žena. Spisovatelka Carrie Bradshaw miluje módu a boty na vysokém podpatku, stejně jako muže a sex. Jelikož seriál docílil velkých úspěchů, dočkal se také filmového zpracování, a to dokonce dvou dílů.

Lodičky od Jimmy Choo, Louboutin, róby od Dioru, Prada nebo Oscar de la Renta udělaly z filmu mnohem více než pouze komedii o sexu a ženském světě.

Pro milovníky tohoto filmu máme skvělou zprávu – v posledních měsících se povídá, že je v plánu třetí díl filmu Sex ve městě. Kdy? To prozatím není jasné. Čekání na premiéru ale jistě bude stát za to.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.