Módní dům Chanel představil novou kolekci Haute Couture, která se opět nese ve znamení luxusu

Haute Couture neboli vysoké krejčovství – pojem, který je spojený především s penězi a nevšedním luxusem. Na míru šité róby si nemůže dovolit jen tak někdo. Proto těchto služeb využívají především vlivné osobnosti. Ty se pak velice rády chlubí drahým a dokonale padnoucím oblečením. Expertem v této oblasti je světoznámá značka Chanel. I když se stále ještě oklepává z odchodu svého kreativního ředitele, rozhodně nezahálí. Nyní představila novou kolekci Haute Couture pro jaro/léto 2020.

Odkud Haute Couture pochází

Kořeny vysokého krejčovství můžeme hledat ve Francii, jež je jednou z hlavních módních metropolí. Jak již bylo řečeno, označení Haute Couture značí, že se jedná o oděvy šité přímo na míru zákazníkovi. Ale nejde jen o to. Celková výroba musí probíhat ve Francii a musí být využívány jen ty nejkvalitnější materiály. Vše je šité ručně, takže práce zabírá řadu dní. Není tedy tolik překvapující, že ceny za ušití takových modelů jsou vysoké. Pohybují se od 15.000 až do 200.000 Eur.

Vysoké krejčovství a Chanel

Módní dům Chanel má v oblasti Haute Couture dlouholetou tradici. Každoročně pořádá módní přehlídky, které jsou rájem těch nejkrásnějších oděvů s detailním propracováním. Letošní kolekce pro období jaro/léto 2020 byla představena v prostorách Grand Palais v Paříži, kde se konala i řada předešlých přehlídek.

Tentokrát byla jako kulisa vytvořena simulace romantické zahrady. Obliba tohoto místa nás neudivuje, jedná se o překrásné místo jako stvořené pro špičkové módní show. Podívejme se některé modely, které byly v rámci přehlídky představeny. Smysl pro detail Chanel rozhodně nepostrádá ani po smrti Karla Lagerfelda.

Foto:  Getty / Stephane Cardinale, Carl van Vechten,  Alessandro Lucioni / Gorunway.com, Chanel.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.