Modelka s downovým syndromem zazářila na New York Fashion Weeku

Hendikep nemusí být překážkou pro šťastný a plnohodnotný život a úspěšnou kariéru. I s downovým syndromem je možné stát se světoznámou modelkou a projít se po slavném mole New York Fashion Weeku. Přesvědčila nás o tom modelka Sofía Jirau z Portorika, která i přes své postižení dobývá svět módy.

Moment pravdy nastal před dvěma týdny, kdy nelehká práce Sofíina týmu konečně vyústila v kýžený úspěch a Sofía mohla předvést úchvatné modely světoznámých značek na večeru plném hvězd – na New York Fashion Weeku.

Dostat se na New York Fashion Week není pro neznámé modelky vůbec snadnou záležitostí. Často platí, že se dohromady musí sejít spousta příznivých okolností. Když se však celá událost povede a modelka se osvědčí, dá se říct, že ve světě modelingu bude mít rázem otevřeny dveře dokořán. Budeme tedy o Sofíi slýchat častěji?

Další metou, kterou by Sofía ráda zvládla, by bylo předvádět módu v Evropě. Sofía spolu se svým týmem již je v kontaktu se zdejšími módními návrháři a tak se třeba dočkáme, že i na evropských molech budeme moci Sofíu spatřit. Vzhledem k rostoucímu počtu fanouškovské základny na Sofíině instagramu je dost možná reálné, že Sofíina modelingová kariéra bude i nadále pokračovat v nastoleném trendu.

Sofía se krom své modelingové kariéry snaží také prosadit jako podnikatelka. Založila si svou vlastní značku oblečení s názvem „Alavett“, což v češtině znamená „Miluji to“. Misí značky Alavett je vykřičet do světa svou radost ze života. Sofía je plná života a svou chuť chce předat i dál.

Sofía není jedinou modelkou s downovým syndromem. Loni jsme vás informovali o podobném příběhu půvabné Georgie Furlan Traebert, která podepsala smlouvu rovnou s pěti modelingovými agenturami.

Foto: Instagram.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!