Dívka s downovým syndromem podepsala smlouvu s pěti modelingovými agenturami

Svět módy bývá někdy nevyzpytatelný. Kdo by totiž hádal, že dívka s downovým syndromem, by se mohla živit jako modelka? Přesně toto se přihodilo teprve čtrnáctileté Georgii Traebert z Brazílie. Celý příběh začal úplně nevinně – Georgiina matka nasdílela na sociální sítě velmi povedený portrét své dcery, čímž se strhla doslova lavina zájmu.

Z počátku se jednalo o pouhou snahu inspirovat další rodiče, jejichž děti trpí tímto syndromem. Georgiiny fotografie sbíraly ohromné množství ohlasů (resp. engagementu), což vyústilo k založení Georgiina vlastního instagramového profilu – https://www.instagram.com/georgiafurlan.oficial/. Georgina nabírala stovky followerů, ze stovek se postupem krátkého času stávaly tisícovky a k aktuálnímu datu Georginu sleduje na instagramu více než 65.000 followerů. Taková publicita samozřejmě neušla pozornosti modelingových agentur, které následně Georgině nabídly profesionální modelingové kontrakty. Svět, kterým hýbou sociální sítě, občas vytváří neuvěřitelné příběhy.

V rodné Brazílii se Georgina stává známou osobností. Její výrazně modré oči jsou v Brazílii velmi žádané a fakt, že je Georgina postižena downovým syndromem, umocňuje globální zájem. Obyčejná dívka s downovým syndromem, jejíž přijetí mezi svými vrstevníky ve škole nebylo vždy jednoduché, tíhla od dětství k módnímu světu. Díky síle a vlivu sociálních sítí si Georgina nyní plní své sny a živí se modelingem.

Georgina má za sebou několik přehlídek, reklamu pro známou brazilskou společnost a také propagovala jednu z nejznámějších brazislkých šperkařských firem.

Foto: Instagram, Bored Panda.


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.