S příchodem zimy je nutné hydratovat pleť. Vyzkoušejte masky s olivovým olejem

Podzim právě vrcholí, sychravé počasí a mrazíky jsou na denním pořádku. Pořádná zima na sebe nenechá dlouho čekat, a proto je důležité se v tomto období věnovat své pokožce o něco více, než vyžadovala dosud.

Domácí maska s olivovým olejem

V obchodech s kosmetikou najdeme nespočet hydratujících masek. Pokud zrovna doma žádnou masku nemáte a vaše pokožka je samá šupinka, na nic nečekejte a vyrobte si masku ze surovin, které najdete v kuchyni. Nejlepším pomocníkem, který hravě hydratuje vaši pokožku, je právě olivový olej.

Foto: Depositphotos.com

Vyzkoušejte masku s banánem

Vyrobte si doma masku, která je přírodní a ještě k tomu vám zajistí intenzivní hydrataci. K výrobě vám postačí pouze tři suroviny:

  • 1ks vaječný žloutek
  • 1 lžíce extra panenského olivového oleje
  • 1 ks rozmačkaný banán

Příprava masky je snadná a rychlá. Všechny suroviny smíchejte dohromady, rovnoměrně naneste na obličej, vyhněte se okolí očí a rtů. Nechte působit alespoň 15 minut, poté důkladně opláchněte vodou a jemně osušte. Masku nanášejte vždy na pečlivě vyčištěnou a navlhčenou pleť.

Enzymy v banánu zajistí jemné odstranění odumřelých buněk pokožky a žloutek s olejem vyživí a zvláční pokožku.

Maska s medem je vhodná i pro aknózní pleť

Samotné používání olivového oleje na pleť se nedoporučuje používat, pokud máte sklony k akné. Pokud ho ale smícháte dohromady s medem, nemusíte se ničeho bát! Med má totiž antibakteriální a protizánětlivé účinky, pomocí kterých předejdete problémům s akné.

Na výrobu masky budete potřebovat:

  • 1 lžíce extra panenského olivového oleje
  • 1 lžíce zahřátého medu
  • 1 ks vaječný bílek

Vaječné bílky jsou přesně to, co prospěje vaší unavené pleti. Bílky totiž obsahují bílkoviny a kolagen, které pomáhají podporovat pružnost a sílu pokožky. A tak se postarají o to, aby byla vaše pleť vypnutá, a tím se zjemní vaše jemné vrásky.

Suroviny na masku pečlivě rozmíchejte a naneste na obličej. Nechte působit 15 – 30 minut, poté vodou opláchněte. Vaše pokožka bude čistá, hladká a hydratovaná.

Tip na závěr pro stárnoucí pleť

Zkuste do masky přidat čerstvou pomerančovou kůru. Ta obsahuje vitamin C, což je složka, která chrání před poškozením pokožky UV zářením a znečištěním. Ale hlavně také napomáhá při tvorbě kolagenu a tím předejdete vzniku vrásek.


Avatar

evazikova

Móda a kosmetika jsou mými koníčky. Ráda zkouším a testuji nekonvenční kosmetiku, která vychází ryze z přírodních produktů. O své zkušenosti se pak ráda dělím se čtenáři FashionMagazin.cz.