Olivový olej jako klíč k mladistvé pleti. Dejte si však pozor, trpíte-li na akné!

woman in white tank top

Olivový olej je výborným produktem nejen do naší kuchyně. Jeho blahodárné účinky se po staletí využívají také v péči o vlasy nebo o pleť. V dnešním článku za zaměříme právě na využití olivového oleje v péči o pleť. Na začátek je ale nutné zdůraznit, že olivový olej se nehodí pro každou pleť. Pokud se pro vaši pleť olivový olej nehodí, můžete si zadělat akorát tak na problémy.

Olivový olej proti stárnutí

Používání olivového oleje pro naši pleť přináší pro naši pokožku řadu benefitů. Olivový olej obsahuje antioxidanty a látku zvanou skvalen, která je extrémně hydratační. Zejména díky obsaženému skvalenu říkáme, že olivový olej působí blahodárně proti předčasnému stárnutí pokožky a také proti negativním vlivům působením slunečního záření. Hydratovaná pokožka má totiž zásadní vliv na zdravou a krásně vypadající pleť.

Foto: Unsplash.com

Zrychlené stárnutí pokožky pomáhají snížit také vitamíny bohatě obsažené v oleji, a to A, D, E, a K. Zejména vitamín E vám může pomoci s léčbou různých ekzémů.

Je olivový olej vhodný pro všechny typy pleti?

Olivový olej není v kosmetickém průmyslu žádnou novinkou, nalézt ho můžeme v různých krémech, sérech nebo čisticích a odličovacích prostředcích. Do kosmetických přípravků je přidáván hlavně za účelem hydratace.

Pozor si ovšem dejte, pokud vás trápí citlivá a velmi suchá pokožka, která má sklony k akné. V tomto případě doporučujeme se olivovému oleji raději vyhnout a používat jej jen do jídla.

Jestliže nemáte zrovna nic jiného po ruce, určitě si na žádný problém nezaděláte, ale častější používání by mohlo vést k narušení vaší kožní bariéry, k ucpání pórů a ke zhoršení vašeho akné.

Jak poznat, že moje pokožka není vhodná k aplikaci olivového oleje?

Prvním, již zmíněným bodem, je akné. Trpíte-li na častý výskyt akné, raději ani nezkoušejte ošetřovat svou pokožku olivovým olejem.

Pokud se vás tento problém netýká, zkuste nejprve aplikovat malé množství olivového oleje na malé části pokožky, například na předloktí. Tímto jednoduchým testem zjistíte, jak na něj vaše pokožka reaguje. Jedině tak předejdete nechtěným nepříjemnostem.

Důležitá pravidla, jak olivový olej používat

Nezapomínejte, že pokud nanášíte na pokožku olej, měla by být vždy navlhčená. Nejlépe uděláte, když jej použijte po osprchování, kdy jsou vaše póry otevřené.

Dejte si pozor na množství oleje, které budete na pleť nanášet. Platí zde pravidlo, že méně je více. Na pleť vám bohatě postačí pár kapiček, které nejdříve vmasírujte do dlaní. Tím docílíte tenké vrstvy. Velké množství oleje by mohlo vést k zachycení bakterií nebo k ucpání pórů.

Foto: Depositphotos.com

Dalším důležitým bodem, který je nutný zmínit, je dobrá kvalita oleje. Vždy vybírejte kvalitní extra panenský olivový olej, který je lisovaný za studena a tudíž obsahuje všechny potřebné látky.


Avatar

evazikova

Móda a kosmetika jsou mými koníčky. Ráda zkouším a testuji nekonvenční kosmetiku, která vychází ryze z přírodních produktů. O své zkušenosti se pak ráda dělím se čtenáři FashionMagazin.cz.