Martin Burger představil svou KNOCKOUT FASHION SHOW

Zní vám povědomě jméno Martin Burger? Ano, s tímto talentovaným módním návrhářem jsme nedávno dělali rozhovor, ve kterém jsme vás informovali také o jeho první módní přehlídce s názvem KNOCKOUT FASHION SHOW. Na této akci jsme nesměli chybět, a proto vám z ní přinášíme reportáž.  

Módní přehlídka se konala ve čtvrtek 8. září na úžasném místě Sbor českých bratří v Mladé Boleslavi. Vzhledem k tomu, že teploty atakovaly tropickou třicítku, což je na začátek září trochu nezvyklé, získala si tato renesanční budova body navíc. Uvnitř církevní památky bylo totiž příjemně, jakoby v celé budově byla puštěná klimatizace. Díky tomu si mohli všichni návštěvníci užít přehlídku naplno.

Reportáž z MARTIN BURGER: KNOCKOUT FASHION SHOW 1

Přehlídku navštívil i Lukáš Lindner

KNOCKOUT FASHION SHOW inspirovanou frustrací, zklamáním, hněvem a následným znovuzrozením si nenechalo ujít přes dvěstě lidí. Velkým překvapením byla také účast českého módního návrháře Lukáše Lindnera, kterému Burger navrhoval potisky na trička do jeho nové kolekce. Spolupráci těchto dvou módních návrhářů jste mohli vidět na letošním ročníku Mercedes-Benz Prague Fashion Week, na kterém trička s potisky od Burgera slavily velký úspěch, stejně jako jeho první autorská módní přehlídka!

Od začátku do konce této akce panovala neuvěřitelná atmosféra. V doprovodném programu publikum nadchl moderní vášnivý tanec a také dokonalá hra na klavír. Poté už následovaly nervózní a zároveň nedočkavé pohledy přítomných, které se se spuštěním hudby rázem změnily na nadšené pohledy, které provázely celou módní přehlídku.

Spojení “knockout” je jak známo používáno v boxu. A právě i prvky tohoto bojového sportu se v přehlídce projevily. Že není možné spojit dámské šaty ve vyzývavém střihu, ve kterém každá žena působí jako bohyně s prvky boxu? V módě nic není nemožné. Což dokázal i tento mladý módní návrhář.

Každý model měl své poslání

Modely, které si Martin Burger dle jeho slov z 90% sám šil, nejsou jedním z mnoha výkřiků do módního průmyslu. V modelech bylo znát, že návrhář nechtěl pouze, aby se kousky zalíbily, ale především, aby byly také nositelné. Tento těžký úkol se Martinovi zdařil. Z kolekce, které velela především žlutá a černá barva, byl unešený téměř každý návštěník. “Přehlídka byla úžasná, naprosto mě dostala. Velmi se mi líbil také výběr hudby,” sděluje své dojmy Pavlína Štibingerová.

KNOCKOUT FASHION SHOW sklidila dlouhý potlesk, který se s příchodem módního návrháře Martina Burgera změnil na potlesk ve stoje. My jsme si Martina po přehlídce odchytli, abychom ho po vás ještě trochu vyzpovídali.

Reportáž z MARTIN BURGER: KNOCKOUT FASHION SHOW 1Krátký rozhovor s Martinem Burgerem

Martine, nejdříve bych ti ráda pogratulovala k úspěchu! Bylo to skvělé. Prozraď nám, jak probíhaly poslední přípravy v den konání módní přehlídky? Co bylo ze všeho nejtěžší?

Neřekl bych ani tak nejtěžší jako nejstresovější. Z Prahy byla kvůli autonehodě ohromná kolona a v ní se zaseklo pár modelů, modelek a také vizážistky z Make-up institute (které odvedly naprosto dokonalou práci). Dále mi pak napsal kameraman, že se pro změnu něco stalo s vlakem, kterým jel. Všechno se ale naštěstí stihlo. Všichni byli užasní a naprosto profesionální. Vzadu v backstage jsme si to vážně užívali a byla skvělá atmosféra. A za to bych chtěl všem poděkovat.

KNOCKOUT FASHION SHOW sklidila dlouhý potlesk ve stoje. Návštěvníci odcházeli z přehlídky plní dojmů a zážitků, protože přesně taková tvá módní přehlídka byla. Jaký to byl pocit?

Pocit to byl úžasný! Vůbec jsem nečekal takové ohlasy. Neustále jsem si říkal, jestli nejsou některé modely až moc odvážné a ještě k tomu do kostela (i když odsvěceného). Bál jsem se, jak to lidé vezmou a jestli pochopí mou myšlenku a poslání KNOCKOUT, ale myslím si, že to všichni pochopili a to mi udělalo ohromnou radost. Protože téma, jako je násilí, podvody a emocionální týrání je třeba řešit.

Foto: Renener.