Majk Spirit v novém klipu: Rapová hvězda módní ikonou?

Majk Spirit na sebe v roce 2015 upozornil hned na několika frontách. Vydal dvojalbum Y (nejprve v březnu první část nazvanou Black, v květnu pak část druhou Y White). Mezitím jsme také mohli vidět jeho povedené účinkování v reklamní kampani pro AXE, kde působil jako „průvodce moderním gentlemanstvím a etiketou 21. století“, a nyní představil klip k písni Šampuss.

spirit
Foto: Michal Petrík

Majk Spirit před několik dny vypustil do světa svůj nový videoklip k písni Šampuss. Jak již bylo řečeno, Majk je (nejen) díky AXE kampani považován za umělce s výrazným módním citem. Nutno podotknout že v kooperaci s gentlemanstvím v Majkovo podání lze hovořit o československé módní ikoně srovnatelného formátu například s Leošem Marešem (za což Leoš děkuje především kampani pro značku Blažek).

Majk Spirit je znám svým kladným vztahem ke sportovnímu oblečení (zejména díky spolupráci se značkou Nike), nicméně v poslední době vidíme Majka velmi často v diametrálně odlišném stylu. Ať už to byla nafocená kampaň pro časopis Elle nebo nyní probíhající Y mánie. Majk Spirit sází na elegantní outfity, u nichž jednoznačně vévodí monochromatičnost. V kontextu s albem Y děleného na Black & White pak přirozeně dominují barvy černá a bílá. Nejinak je tomu v klipu Šampuss, který  se natáčel v krásných prostorách hotelu Spa Aphrodite Rajecké Těplice. Neexsituje elegantnějších odstínů než sytě černé a zářivě bílé.

Režie: Michal Nemtuda

Majk v klipu působí dojmem nenuceného elegána první třídy. Černý outfit značky Dolce&Gabanna a bílý outfit od Calvina Kleina trefně doplňují stříbrné a zlaté šperky. Nelze však opomenout ani zpěvačku Anitu Soul, jejíž korzet pochází z butyku V&E Fashion navržený slovenskou stylistkou a návrhářkou Dominikou Jankovičovou. Oba interprety oblékal známý slovenský stylista Andrej Kusalik a o make-up se postarala vizážistka Blanka Blanátová.

Videoklip působí velkolepým hollywoodským dojmem, v němž nechybí sexy modelky poskytnuté společnostmi Slovak&Czech Fashion Awards a New Face MNG. Styling krásných modelek má na svědomí již zmíněná Dominika Jankovičová a česká stylistka a vizážistka Nikol Poláchová, která se společně s Barborou Kolaříkovou postarala také o make up. Atmosféru klipu dotvářely šaty, šperky a módní doplňky zapůjčené firmami Yes, I am Fashion, Šarlota Modashop, salón Garisson, Klenotky, Duos a Relleciga.

Za nás palec hore, Majku!

Snad i ostatní současní rapeři pochopí, že povolené kalhoty do půli stehen a o několik čísel větší trička patří spíše do popelnice.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!