Blažek: Mareš přitahuje i mladší zákazníky

169

Je tomu už více než půl roku, co se nejlépe placený moderátor v ČR Leoš Mareš pustil do spolupráce s módním domem Blažek. V září 2014 pak Blažek tuto kampaň odstartoval v plné parádě. Za tu dobu jsme viděli spoustu a spoustu produktů této kampaně – ať už v televizi, bilboardech, na youtube nebo na dalších magazínech a blozích.

Splnila kampaň svá očekávání? Podle mě rozhodně ano. Dlouho jsem nezažil, aby se české firmě podařilo svou reklamní kampaní vzbudit tolik reakcí (kladných i záporných – a o to hlavně jde), jako se to podařilo právě firmě Blažek v kampani s Leošem Marešem.

166

Leoš je úspěšný, dobře vypadající a především poctivě a tvrdě pracující muž v nejlepších letech. Ve svých začátcích Leoš sice nebyl zrovna považován za módní modlu (vzpomeňme na jeho proslulé kožichy), postupem let se však jeho vkus i styl posouval vpřed a dnes můžeme bez debat říct, že Leoš v módě umí víc než dobře chodit.

Na svém kontě má kromě desítek milionů korun i řadu skandálů, řadu rozchodů, sem tam nějakou rvačku a dalších aféry, kterými zaměstnával bulvár po dlouhá léta. Poslední dobou jsme žádný větší skandál ve spojistosti s Leošem Marešem nezaznamentali, ale image charizmatického rebela mu zůstane.

A Blažek přesně tohle potřebuje. Potřebuje lehce šokovat a říct lidem: „Hej! My jsme tady, tak už si sakra všimněte, že i my v ČR umíme dělat super elegantní oblečení, které normálním českým mužům zoufale chybí.“

– Slova dlouholetého modela značky Blažek Milana Poláka z článku: http://milanpolak.cz/leos-mares-blazek/ – kdo jiný než „dvorní model“ ví, co Blažek potřebuje? 

Blažek se díky spolupráci s Leošem Marešem velmi výrazně přiblížil ke generaci zákazníků 20+ a zásadním způsobem upozornil na svou značku. Blažek v roce 2014 není jen firma vytvářející módu pro snobské manažery, Blažek jde s dobou, jde s trendy a nyní i přibližuje klasickou módu mladší generaci.

Spolupráce s Leošem Marešem musela být finančně velmi náročná, jisté však je, že ztrátová rozhodně nebyla. „Kampaň jsme rozběhli v září a mediální ohlas byl okamžitý a kolosální,“ říká Ladislav Blažek.

168


TIP: Víte, jak správně nosit oblek? Přečtěte si článek 10 pravidel, jak správně nosit oblek.


Leoš Mareš po veleúspěšné kampani Blažek podzim/zima 2014 nafotil také kolekci jaro/léto 2015, doprovázenou několika krátkými video spoty.

Blažek A/W 2014 Fashion film Leoš Mareš

A jak se vlastně dala dohromady jména Blažek – Mařeš? Dozvíte se v článku na Forbesu – Smoking místo kožichu aneb jak Leoš Mareš vydělává (nejen sobě).

Foto: Blažek


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!