Rafinované proužky zalichotí boubelkám i ženám s menším poprsím. Přivítejte námořnický trend letošního léta

Námořnický styl nepostradatelně patří k létu. Spolu s ním samozřejmě i nadčasové proužky, které jsou stálým vzorem mezi módními trendy už po desítky let. Proužky jsou zkrátka nadčasové a dokážou skvěle zalichotit naší postavě. Víte, jak je nosit?

Proužky pro všechny věkové kategorie

Módní trendy často rozdělují společnost do věkových kategorií, protože ne každému sluší vše. Často slýcháme, že sukně ke kolenům nepatří do šatníku dospívajících slečen a naopak krátké šortky s crop topem nepatří do šatníku žen po čtyřicítce.

Necháme na každém, ať si tyto poučky přebere dle svého, nicméně s klidem v duši můžeme říct, že námořnické proužky nedělají rozdíly, protože sluší všem. Nezáleží, jestli jste bruneta, blondýnka, jestli jste štíhlá nebo boubelka. Proužky oživí každý outfit a s vaší postavou umí téměř kouzlit. Prozradíme vám, jak je nosit.

Foto: Shutterstock

Vodorovné proužky přidávají na objemu

Nošením vodorovných proužků může rychlostí blesku vzniknout módní faux pas, kterému se všechny chceme za každou cenu vyhnout. Mají totiž tu zázračnou funkci, že opticky přidávají na objemu. Což se může nečekaně zvrtnout.

Vodorovným proužkům se proto vyhýbejte ve vašich problémových partiích, kterými jsou například boky nebo stehna. Pokud si nejste jistá oblastí, kde vodorovné proužky využít, vsaďte na módní doplňky, jakými je například výrazný klobouk nebo navy kabelka.

Vodorovnými proužky se dá ale také mnohé získat. Především pak u žen, kterým příroda nenadělila zrovna bujné poprsí. Vsaďte na top s četnými úzkými vodorovnými proužky.

Foto: Shutterstock

Svislé proužky prodlouží nohy a postavu

Pro menší postavy si móda připravila svislé proužky. Ty totiž dokážou opticky prodloužit postavu. Pokud toužíte mít dlouhé nohy jako modelky na přehlídkách, pak vsaďte na využití svislých proužků ve spodní části outfitu. Společně s podpatky budete působit alespoň o několik centimetrů vyšší.

Foto: Shutterstock

Svislé proužky ale umí mnohem více. Dokážou také opticky zeštíhlit. Jsou tak ideálním vzorem na problematické partie, na které nechceme upozorňovat.

Zdroj info: autorský článek.