Křehké a lámavé nehty umí potrápit. Nejen, že to vypadá škaredě, ale je to i nepříjemné. Mít nehty jako brousek asi nechce žádná žena ani muž. Jak s tím ale zatočit a kvalitu nehtů zlepšit? Pojďte se inspirovat.

Péče začíná uvnitř

Aby byly nehty krásné, zdravé a silné, je potřeba je vyživit zevnitř. Co je k tomu zapotřebí?

Vyvážená strava

Zaměřte se na pestrý jídelníček s dostatkem bílkovin a vápníku. Nezapomínejte ani na potraviny zahrnující přírodní biotin, tedy vitamín H nebo také B7. Ten je ve velké míře obsažen v hovězích játrech, ledvinkách, květáku, sušených houbách, zelí či vaječném žloutku.

Foto: Depositphotos.com

Dostatek tekutin

Pití dostatku čisté vody je důležitým faktorem pro zdraví a hydrataci všech buněk v organismu. Vyhněte se syceným a slazeným limonádám, přemíře alkoholu a kofeinu. Ty mají účinek opačný.

Vitamíny pro zdravé nehty, vlasy i pleť

Biotin je nezbytný a jeho doporučená denní dávka odpovídá minimálně 30 mikrogramům denně. V jídle jej někdy nejsme schopni nahradit, a proto nezbývá, než sáhnout po doplňku stravy. 

Jak pečovat o nehty s tendencí k třepení?

Eliminujte kontakt s vodou

Dlouhé máčení rukou má na nehty neblahý vliv. Působením vody nehty měknou a mají menší odolnost. Doporučuje se proto při mytí nádobí využívat gumových rukavic. Ochráníte tak nejen své nehty ale i ruce.

Foto: Depositphotos.com

Dejte stopku umělým nehtům

Pokud patříte mezi fandy akrylových nebo gelových nehtů, dejte si chvíli přestávku. Častou aplikací se nehty oslabují a mají tendenci se třepit. 

Zkraťte je na vámi možné minimum

Ano, bude to potřeba. Aby se nehty tolik nelámaly, je potřeba je zkrátit. Nebude na ně vyvíjen takový nátlak a budou se tak moci snáze zregenerovat.

Foto: Depositphotos.com

Vybírejte laky bez toxických látek

Klasické laky jsou doplněné o dibutylftalát, toluen a formaldehyd, které zaručeně nehtům na kráse nepřidávají, nýbrž naopak. Dávejte však při výběru laku opravdu pozor a přečtěte si složení. “Zdravý” lak nemusí mnohdy opravdu obsahovat neškodlivé přísady.

Nakupujte odlakovač bez acetonu

Zde platí opět, že aceton vysušuje a vytahuje z nehtů zásobu vody. Proto raději k odlakování nehtů sáhněte po odlakovači bez acetonu.

Pilujte nehty jako profík

Jak si opilovat nehty? To nemusí být žádná věda. K tomu, abychom si je ale touto péčí nepoškodili, existují jistá pravidla. Pilujte vždy jedním tahem, nikoliv tam a zpět. Nevyvíjejte zbytečně nadměrný tlak, ale zachovejte lehkou ruku. Přednost dejte ne příliš zaoblenému tvaru nehtů a pilníku s jemnou strukturou.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments