Gelové nehty – ano nebo ne?

Dokonalá manikúra a pedikúra k ženám bezesporu patří. Laky na nehty ale nevydrží ani z poloviny tak dlouho, jak slibují na etiketě. Proto není divu, že se stále více žen rozhodlo důvěřovat odborníkům a nechat si udělat gelové nehty, které hravě vydrží celý měsíc.

Proč je tento trend tak oblíbený a je vůbec zdravý pro naše nehty? Všemu přijdeme na kloub.

Moderní doba

Umělé nalepovací nehty, které se prodávaly v drogériích, jsou již pasé. Moderní doba si žádá moderní způsoby. Na scénu proto přišly gelové nehty. Obliba tohoto trendu stále roste. Nehty jsou totiž zpevněné, dokonale upravené a o lak je skvěle postaráno. Lak na nehtech díky gelu vydrží mnohem déle a my se nemusíme bát např. umýt nádobí, aniž by se nám lak z nehtů odloupl. Další z mnoha vymožeností jak si usnadnit život. A proč ne, že?

Akrylové versus gelové nehty

Pokud jste se i vy rozhodla pro gelové nehty, vyberte si nehtové studio podle doporučení ostatních. Pokud možno – vyhněte se vietnamským nehtovým studiím, jelikož ty často tvrdí, že vám udělají gelové nehty a na místo toho používají akrylové nehty. Jaký je mezi tím rozdíl a jak je rozeznáte?

Akrylové nehty – nazývají se také porcelánové, nebo pryskyřicové nehty. Akrylové nehty jsou pevnější, než gelové. Mají větší výdrž, jsou proto vhodné pro ženy, které v zaměstnání pracují manuálně. Oprava a odstranění je jednodušší než u gelových. Má to ale také své nevýhody – naše nehty pod nimi nedýchají, ničí se a v horších případech se dokonce objevuje plíseň.

Gelové nehty  – gelové nehty mají přirozený vzhled. Aplikace gelu je navíc bez zápachu, podle čehož si můžete ověřit, zda vám v nehtovém studiu opravdu dělají pravé gelové nehty. Nehty pod gelem navíc mohou více dýchat, díky čemuž se tolik neničí. Nevýhodou gelových nehtů je skutečnost, že se někdy mohou lámat a oprava zlomeného nehtu není jednoduchá.

Cena za krásu

Za vše se musí platit, za krásu bohužel také. Cenové rozhraní ať už gelových nebo akrylových nehtů není tak vysoké, jak by se mohlo zdát. Nové nehty (první aplikace) stojí kolem 350 – 600 Kč. Poté chodíte jen každé 3 – 4 týdny na doplnění, za které zaplatíte kolem 250 – 450 Kč.

Foto: Pinterest.