Krátké vlasy jako Audrey Hepburn nebo Twiggy. Komu bude tento střih nejvíce slušet?

women wearing blue denim jacket

Ženy se pro razantní změnu účesu často rozhodnou v souvislosti s výraznější změnou v osobním životě. Ať už je to změna partnera nebo cokoliv jiného, vyměnit léta pěstěný účes z dlouhých vlasů na krátký chce velký kus odvahy. Bude vám ale střih á la Audrey Hepburn slušet? Poradíme vám.

Když velké oči zastíní tvar obličeje

Tento krátký střih vlasů bude nejvíce slušet oválnému obličeji. Pokud jste ovšem majitelkou velkých očí, které jsou vaší největší předností, může se vám stát to, co herečce a modelce Twiggy. Ta byla známá nejen svým uhrančivým pohledem, ale právě také svým krátkým střihem vlasů, který její velké oči dokonale zvýraznil.

Účes tvořen delším porostem mnohdy zastíní například velké oči nebo velké rty. Pokud jedno z toho máte, krátký účes je pro vás jako stvořený.

Foto: Pinterest

Mám trochu odstáté uši, které ukrývám pod dlouhými vlasy

Mnoho mladých žen během puberty vnímá své nedostatky více, než kdy jindy a často i více, než je zdrávo. Je velmi důležité si uvědomit, že každá jsme jiná. Co jiná žena vnímá jako nedostatek, další vnímá jako přednost.

Mějte se rády takové, jaké jste. I s trochu odstátými uši, které byste rozhodně neměly schovávat a mít z nich jakékoliv komplexy. Je to přece přirozené.

Mimochodem – všimněte si, že i Twiggy měla rozkošné nepatrně odstáté uši a udělala z toho svou přednost. Nechte se jí inspirovat!

Hranatý tvar obličeje a výrazné lícní kosti

Máte hranatý tvar obličeje a nevíte si rady, který účes by vám slušel? Inspirujte se slavnou herečkou Audrey Hepburn, která v obličeji disponovala hranatými rysy, a přesto si dokázala zachovat svůj roztomilý dívčí vzhled.

Krátký účes, který Audrey předvedla například ve filmu Sabrina, byl ikonický a nadčasový. Nechte vyniknout své výrazné lícní kosti, tak jak to dokázala Audrey. Ačkoliv vám to tak možná nepřijde, výraznější lícní kosti jsou vaší předností, které jiné ženy nemají.

Kdo má rád výrazné líčení, potřebuje změnu účesu

Máte ráda výrazné líčení ve stylu šedesátých let? Oční linky a červená rtěnka jsou vaše kamarádky? A nebo jste majitelkou širokého obočí? S krátkým střihem vlasů máte neomezené možnosti! Tím, že tento střih vlasů v neupravené verzi připomíná pánský střih, si můžete dovolit výraznější líčení, aniž by to působilo přehnaně či lacině.

Foto: Pinterest

Když je to jaro

Kdy jindy osvěžit svůj účes a vytasit se s razantnější změnou, než když nastává jaro? S rostoucími teplotami, která nás v následujícím období neminou, je ideální vlasy zkrátit. Praktická údržba je pak obrovským benefitem, který ocení každá z nás.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.