Dopouštíme se jich dnes a denně. Ačkoli si myslíme, že pro sebe a svou pleť či vlasy děláme jen to nejlepší, ve skutečnosti si škodíme. Neděláme to naschvál, mnohdy ani netušíme, že vlastně chybujeme. Možná za tím stojí neznalost, nedostatek času nebo třeba jen nervozita. Tak či onak je v našem zájmu se těchto kosmetických zlozvyků zbavit a zbytečně si neubližovat.

Jakých kosmetických zlozvyků se dopouštíte vy?

Pohráváte si s myšlenkou, jestli si náhodou i vy (ne)vědomě neškodíte a neděláte věci, které jdou proti vaší kráse? Jestli se náhodou nedopouštíte chyb, které sabotují vaší krásu? Přestaňte se ptát a pojďte ty nejčastější kosmetické přešlapy společně se mnou odhalit.

Vytrhávání vlasů

Namotávání si vlasů na prst patří mezi svůdná gesta, což ví každá žena. Pokud si žena hraje s konečně vlasů a natáčí si je na prst, muži si toho všimnou a jejich pozornost se stočí vaším směrem.

Problém nastává ve chvíli, kdy si vlasy začnete vytrhávat. Vytrhávání vlasů, kterému nedokážete odolat a nemůžete mu zabránit, je dokonce diagnóza, takže  na to pozor. A co si vytrháváním vlasů můžete způsobit? Dlouhodobé vytrhávání vlasů může ucpat póry, způsobit olupování nebo vznik šupinek.

Kousání nehtů

Za prvé: fuj! Strkat si prsty do pusy, kolikrát i na veřejnosti, to je pěkně nechutné, zvlášť když si představíte, na kolik věcí přes den sáhnete, nebo co všechno vezmete do ruky a pak si možné bakterie zanášíte do úst. No prostě se to nedělá.

Okousané nehty nevypadají dobře. Mnoho žen si myslí, že si jejich okolí nehtů nevšimne, proto nevadí, že nepůsobí upraveně, ale bohužel je pravda taková, že nehtů si lidé okolo nás všímají, stačí jim podat ruku. A to nemluvím o záděrách, poškození kůžičky okolo nehtů nebo infekcích.

Neodličování se

Pokud se líčíte, mělo by pro vás být odličování samozřejmostí. Jenže pro mnoho žen není. Kolikrát jste vědomě odložily odličování třeba jen proto, že jste se domů vrátili pozdě v noci a už jste se viděly v posteli, hm?

Pakliže flákáte odličování pleti a necháváte si na obličeji nános make-upu, pak riskujete, že se vám ucpou póry, což povede ke vzniku nehezkých pupínků. Neodličování se může dokonce způsobit předčasné stárnutí pleti.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze