Stále více lidí se snaží vyhýbat se chemicky připraveným léčivům a kosmetice a čím dál raději sahají po přírodních alternativách. Kokosový olej je doslova zázračný dar naší země. Můžete ho používat na mnoho způsobů, ať už na vlasy, v kosmetice nebo na vaření. Připravili jsme si pro vás pár tipů, na co zaručeně pomáhá.

Bělí zuby a desinfikuje ústa

Pokud hledáte způsob, jak přírodně vybělit zuby a vydesinfikovat svá ústa, kokosový olej je ten nejlepší způsob, protože má antibakteriální účinky. Stačí vám na to jen lžička kokosového oleje a kartáček na zuby. Vyčistěte si zuby kartáčkem s olejem bez pasty a nechte 10 až 20 minut olej působit. Po dvou týdnech pravidelného užívání uvidíte znatelné výsledky.

Péče o vlasy

Kokosový olej je zázračný na zničené a suché vlasy. Skvěle také působí proti lupům. Díky mastným kyselinám, které jsou v oleji obsaženy, dodává vlasům lesk a potřebné živiny. Nejlepší způsob, jak kokosový olej aplikovat, je nanést si jej na celou délku vlasů a nechat ho co nejdéle působit. Nejlepšího výsledku dosáhnete tím, že jej necháte působit přes noc. Abyste neměli mastný polštář, vlasy obalte do ručníku. Ráno už jen umyjte vlasy šamponem a hned uvidíte pozitivní změnu.

Odličovač očí

Máte řasenku, kterou večer odličujete velmi dlouhou dobu? Použijte odličovací tampónek a kokosový olej. Olej nechá vaši pleť hydratovanou a dostatečně nasycenou potřebnými živinami. Po odlíčení si umyjte obličej jako obvykle. Pokud máte mastnější pleť, která má sklony k akné, kokosovému oleji se raději vyhněte.

Zvýrazněte si lícní kosti

Nemusíte utrácet za drahé rozjasňovače. Jednoduše zamíchejte trochu kokosového oleje do vašeho běžného make-upu. Dodá vaši tváři zářící a jasný vzhled. Také můžete kápnout trochu na boční stranu oka nebo na takzvaná „jablíčka tváří“, abyste vypadala ještě více svěže.

Balzám na holení

Díky své konzistenci je kokosový olej také skvělý k používání místo běžné pěny na holení. Podporuje hojení ran. Také disponuje hydratačními účinky, proto může plně zastat funkci pěny na holení.

Tip: Nejlepší je použít certifikovaný organický, RAW, panenský kokosový olej a skladovat ho při pokojové teplotě!

Foto: Pinterest, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze