Zajímavý módní navrátilec mezi kabelkami: bagetka

Mezi letošní velké navrátilce do módních trendů patří kabelka nazývaná jako bagetka. Svůj největší boom zažila na přelomu tisíciletí a nyní – po více než 20 letech – se hlásí znovu o slovo. A po znovuzrození ledvinek nás vůbec nepřekvapuje, že móda dává prostor i bagetkám. Prozradíme vám, jak ji nosit.

Ledvinka versus bagetka

Když se před pár lety znovu objevila mezi módními trendy ledvinka, bylo to velké překvapení. Našli se odpůrci, který tento trend naprosto odmítali, ale také módní nadšenci, kteří si ledvinky okamžitě zamilovali a dodnes jej nosí úplně všude. Velkým překvapením je také značná obliba ledvinek u mužů.

Bagetku si muži sice nezamilují, ale sami jsme zvědaví, jestli se jí dostane takové pozornosti, jako ledvinkám. Velikostně jsou totiž téměř totožné. Rozdíl je v tom, že bagetky jsou elegantnější a mají jemný proužek, který je dělaný pouze pro nošení přes rameno.

Kabelka 2v1

Velkou předností bagetek je jejich variabilita. Schováte-li proužek na nošení přes rameno, rázem máte větší psaníčko. Bagetku tak vynosíte nejen na romantické večeře, do kina s přáteli, ale také na společenské události jako například svatba nebo pracovní večírek.

Hlavní úkol: být extravagantní

V souladu s módním trendem Y2K, i bagetka má za úkol být extravagantní a nedržet se zpátky. Proto tak krom jednoduchých elegantních bagetek najdete i takové, se kterými budete bezesporu vyčnívat. Je libo kabelku z umělé kožešiny nebo připomínající plyšovou hračku? I takové bagetky najdete!

Co na tento módní trend říkáte?


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.