Co je to zase za trend, natírat se oleji? Tuto otázku si jistě klade mnoho žen. Pravdou je, že jde o mimořádně prospěšný trend, zejména pokud již máte po krk běžné kosmetiky plné chemie. Už totiž asi nikoho nepřekvapí, že nejlepší vitamíny se často schovávají v naprosto jednoduchých čistě přírodních produktech.

Jedním z nich je i takzvaný zázrak pro pleť, arganový olej z Maroka.

1511572_197116327165154_906536_n

Toto tekuté zlato, jak ho často nazývají, je ideálním produktem pro osvěžení a probuzení pleti po zimě. Je vhodný na celé tělo, ale nejviditelnější efekt lze vidět při použití na obličej. Má totiž mimořádné vlastnosti, pleť okamžitě hydratuje a vyživuje, má antioxidační efekt a dokáže si poradit i s vráskami. Nemusí se ho bát ani majitelky problémové pleti, naopak. Jelikož dokonce snižuje tvorbu kožního mazu, uvítá ho i mastná pleť se sklony k akné.

Podívejme se ale na to, odkud se vlastně arganový olej vzal? To vám bylo tak: jednou kdesi na okraji Sahary v jihozápadním Maroku vyrostl strom, který dnes nese název arganie trnitá a jeho plody jsou arganové mandličky. Maročané dodnes arganie nazývají Stromy života.

Už od nepaměti se v každé rodině ručně vyráběl arganový olej, jehož účinky byly již tehdy známé. Mnohem později v roce 1996 se průkopnice Zoubida Charrouf  postarala o dosud nevídanou emancipaci marockých žen, kdy otevřela první ženskou manufakturu na výrobu arganového oleje. Jeho výroba je poměrně pracná, protože z 50 kilogramů suchých arganových plodů se vyrobí jen litr čistého oleje. S tím souvisí i jeho cena.

10629812_265303603679759_3964045756492286816_n

I přesto se však vyplatí zapomenout na různé kosmetické zázraky, které se pyšní obsahem arganového oleje, přičemž jeho procentuální zastoupení je mizivé a účinky tím pádem také. Maximální účinek na pleti postřehnete jen s použitím pravého čistého oleje bez jakýchkoliv přísad.

Je proto velmi důležité si předem zjistit, odkud distributor olej nakupuje. Arganový olej Arganeol je například zárukou opravdové kvality, protože pochází přímo z ženských manufaktur a na jeho výrobu se využívají jen  skutečně kvalitní suché arganové plody vylisované za studena bez chemické extrakce.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments