Jak vybrat pleťovou masku podle typu pleti

Starat se o svou pleť by měla být pro každou ženu samozřejmostí. Vždyť právě naše pleť je naší největší vizitkou. Pokud chceme, aby byla zdravá, bezchybná a co možná nejdéle bez vrásek, pak se musíme naučit správně se o ni starat.

Jedním ze způsobů, jak svou pleť hýčkat a odměnit, je pravidelně používat pleťovou masku. Jenže není maska jako maska, stejně jako není pleť jako pleť – hodně totiž záleží na tom, zda máme pleť mastnou nebo naopak suchou. A tomu přizpůsobit výběr.

Foto: Shutterstock.com

Jak poznáte svůj typ pleti?

Na začátku všeho je nutnost poznat, jaký typ pleti máte. Od toho se neodrazíte. Jestliže vás trápí akné a víte, že se vám pleť více mastí, pak se porozhlédnete po maskách s obsahem zeleného jílu nebo černého uhlí. Tyto masky do sebe natáhnou přebytečné oleje a zároveň mají pozitivní vliv na produkci kožního mazu.

Pro majitelky suché pokožky, která má sklony k podráždění a je hodně citlivá, jsou ideální volbou hydratační pleťové masky, chybu neuděláte ani tehdy, kdy sáhnete po zklidňujících pleťových maskách.

Foto: Depositphotos.com

Jaký typ masky je nejlepší?

Jakmile víte, jaký máte typ pleti, čeká vás další krok – a tím je vybrat vhodný typ masky. Na trhu jich je totiž několik druhů – slupovací, krémové a mnoho dalších. Jak mezi nimi vybrat tu nejlepší právě pro vaši pleť?

Rada je jednoduchá: když si najdete čas na pleťovou masku, budete chtít alespoň pár minut nerušeně relaxovat. Typ pleťové masky proto vyberte podle toho, co je vám nejpříjemnější a co je pro vás nejpohodlnější. Někomu vyhovuje krémové složení, další dá přednost slupovací masce, která se nechá na obličeji zaschnout a pak se prostě sloupne.

Neexistuje univerzální klíč, podle kterého je vhodné vybírat typ produktu pro naši pokožku. Záleží skutečně jen a jen na preferencích každé z nás.