Černé uhlí většina z nás vnímá jako rychlou pomoc při střevních potížích. Je pravda, že dokáže pomoci v těchto “krizových situacích”, ale není to jediná přednost, pro kterou bychom ho měly mít vždycky po ruce.

Černé uhlí se totiž nehodí jen pro chvíle, kdy vás sužují střevní problémy. Stejně tak dobře vám totiž pomůže i v boji proti pupínkům na obličeji nebo proti nežádoucím vráskám, kterých se my ženy tolik bojíme.

Trápí vás akné?

Dávno neplatí tvrzení, že akné postihuje jen puberťáky – mnoho dospělých žen má s akné své vlastní zkušenosti a ví, jak nepříjemné dokážou pupínky být. Koho by ale napadlo, že na akné může pomoci černé uhlí?

A přitom je tomu opravdu tak! Pomoc v podobě černého uhlí je totiž účinný antioxidant, který dokáže pleť vyčistit a pomoci i s ucpanými póry – ty dokonce i zmenšuje, což je příjemný bonus navíc.

Foto: Depositphotos.com

Chcete zpomalit vznik vrásek?

Snad každá z nás se děsí dne, kdy se podívá do zrcadla a odrazem jí bude pohled na první vrásky. K těm se totiž začnou přidávat další a my ženy bychom přece chtěly být mladé snad napořád.

Černé uhlí se pyšní lehce abrazivními vlastnostmi, což se může hodit. Efektivně totiž odstraňuje odumřelé a poškozené kožní buňky, které jsou na pleti navíc. Pravidelný peeling s černým uhlím v hlavní roli zpomalí tvorbu vrásek a celkově prospěje elasticitě epidermu.

Foto: Depositphotos.com

Černé uhlí prospívá i vlasům

Osvědčená pomoc na střevní potíže může být prospěšná i pro naše vlasy. Využít černé uhlí při péči o vlasy vás určitě do této chvíle ani nenapadlo, že? Přitom stačí tak málo: při každém mytí přidejte do šamponu nadrcenou tabletku černého uhlí. Dojde k obnově pH na pokožce hlavy, vaše vlasy získají na objemu a zbavíte je nečistot, které na nich ulpěly.

Diskuze

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

[…] že se vám pleť více mastí, pak se porozhlédnete po maskách s obsahem zeleného jílu nebo černého uhlí. Tyto masky do sebe natáhnou přebytečné oleje a zároveň mají pozitivní vliv na produkci […]