Pár šikovných rad, jak vybrat to pravé funkční prádlo

Právě teď nastává nejstudenější období v roce, kdy mnohé z nás opravdu snadno prochladnou a necítí se pohodlně. Když se mráz dostane na holá záda, nemůže být o kdovíjakém komfortu ani řeč.

Některé z nás i během studených měsíců sportují a právě při sportu se velmi často stává, že se zpotíme a poté nás studí mokré tričko. Proto by nebylo od věci pořídit pro sebe kvalitní funkční prádlo. Jak a podle čeho ho ale vybrat?

Foto: Pexels.com

Co je funkční prádlo a k čemu vlastně slouží?

Funkční prádlo se přizpůsobuje našemu tělu s ohledem na různé klimatické podmínky. V zimě nás dokáže krásně zahřát, při sportu odvádí pot, udržuje stálou tělesnou teplotu. Pro studené zimní měsíce (ale i pro ty letní, kdy zase příjemně chladí) je to ideální parťák, který by vám neměl chybět.

Chcete-li se i v tomto období cítit v pohodě, pohodlně a v teple, ať už se půjdete jen projít, nebo si třeba zajdete zaběhat, pak určitě oceníte pár rad, jak funkční prádlo vybrat.

Foto: Unsplash.com

Rada první: mějte jasno, co od funkčního prádla očekáváte

Co primárně očekáváte, že vám funkční prádlo nabídne? Přejete si, aby odvádělo pot od těla? Je vaším cílem, aby vám zajistilo pohodlí? Je potřeba mít v tom jasno a podle toho vybírat.

Pokud žádáte, aby funkční prádlo odvádělo pot, pořiďte si tričko s maximální gramáží 100-130 g/m2, protože taková trička pohltí i litry potu, aniž byste to na sobě pocítili. Kdo chce takové prádlo, které ho zahřeje, ten by si měl koupit výrobky s gramáží od 150 g/m2 výše a ideálně jako druhou vrstvu použít další funkční kousek – třeba mikinu.

Foto: Unsplash.com

Rada druhá: dejte si záležet s výběrem materiálu

U funkčního prádla se můžete setkat s vícero druhy materiálů. Zařadit sem můžeme například umělá vlákna jako polypropylen, stejně tak sem patří i přírodní vlákna, kam spadá merino vlna.

Funkční oblečení z polypropylenu funguje na těle jako druhá kůže, je velmi příjemné. Merino vlna je zase známá svojí elasticitou a zamezování množení nežádoucích bakterií.

Rada třetí: oblečení musí dobře padnout

Pokud jde o funkční oblečení, platí zde důležité pravidlo: vaší postavě musí dokonale sedět, jinak nemá cenu ho nosit. Když totiž funkční prádlo někde odstává, nemůže správně plnit svoji funkci a je vám v podstatě k ničemu.

Ne každému je však příjemné, když má na sobě něco příliš upnutého. Je-li to i váš případ, pak pro sebe vyberte takové prádlo, které sice nebude úplně upnuté, ale bude na postavu jemně přiléhat.

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments