Přidejte si rafinovaně pár centimetrů navíc. Stylistka radí, jaké módní triky opticky prodlouží vaši figuru

Dlouhé nohy jako modelka by si  přála asi každá z nás. Bohužel, ne ke každé z nás byla příroda štědrá.  Nohy až do nebe, jakými se pyšní například modelka Karolina Kurková, asi jen tak nevykouzlíte ale díky jednoduchým trikům můžete své dolní končetiny opticky prodloužit.

Noste podpatky a boty na platformě 

Naprosto jednoduchý a účinný trik k prodloužení nohou jsou vysoké podpatky a boty na platformě, které vám přidají několik centimetrů navíc. Takové boty ale mohou být dosti nepohodlné, takže dobře zvažte, zda pro „výšku“ chcete trpět. Případně vybírejte pečlivě tak, abyste minimalizovala nepohodlí.

Proužky jsou klasika 

Vertikální proužky prodlužují postavu. Když si tedy obléknete kalhoty s proužky, vytvoříte dokonalou iluzi delších nohou, což je přesně to, co potřebujete. Navíc vertikální proužky mají tu schopnost, že postavu i zeštíhlují. Bohužel to platí jen v rovině optického klamu, ale i tak, proč to nezkusit.

Foto: Shutterstock

Monochromatický outfit

Outfit v jedné barvě je skvělý způsob, jak opticky prodloužit postavu, tedy i nohy. Zvolte kalhoty a boty ve stejné nebo podobné barvě a efekt delších nohou máte zaručený. V deštivém podzimu doporučujeme vsadit na okrovou, sytě béžovou, oranžovou či tmavě červenou. Klidně v jednom outfitu, krásně tak prozáříte nevlídné deštivé počasí.

Vyzkoušejte kalhoty s vysokým pasem 

Dalším osvědčeným trikem, jak mít opticky delší nohy, je nosit vršek outfitu zastrčený do kalhot. Na to jsou ideální kalhoty s vysokým pasem, díky kterým opticky zvýšíte pas a prodloužíte tak nohy. Navíc takové kalhoty jsou v poslední době nesmírně v kurzu. Nemusíte tak mít obavy, že vaše touha po „více centimetrech“ by znamenala módní faux pas.

Foto: Shutterstock

Pozor. Nemusí se jednat jen o kalhoty s vysokým pasem. Podobného efektu získáte i se sukní. Jen ne vhodné brát zřetel na délku – délka by neměla sahat níže než po kolena.

Vyhněte se kalhotám nad kotníky

Pokud máte krátké nohy, určitě byste ze svého šatníku měla vyřadit kalhoty, které mají délku nad kotníky. Nohy totiž spíše opticky zkracují. V tomto případě si tedy prosím neberte příklad z našeho prezidenta Václava Havla a jeho legendárních krátkých nohavic.

Foto: Shutterstock

Kotníkovou obuv raději ne

Podobně na tom je kotníková obuv, která dělá nohy opticky kratší. Opačný efekt mají například vysoké kozačky nad kolena.


Zdroj info: Stylistka Audree Kate pro https://stylecaster.com/dressing-to-look-taller/.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!