Zvířecí vzory jsou stále v kurzu. Jak je nosit a čemu se raději vyhnout?

Pokud bychom měli jmenovat jeden výrazný trend, který se opakovaně vrací, a nejspíše se ho nikdy nezbavíme, jsou to rozhodně zvířecí vzory. V poslední době se opět vrací na módní scénu, která je už tak dosti rozmanitá a dává nám možnost pustit uzdu své fantazii.

Proč jsou zvířecí vzory tak kontroverzní?

Ano, stále existují módní přehlídky, módní magazíny, které nám svým způsobem určují, co je zrovna in a co naopak ne. Je ale na každém z nás, zda se budeme těmito radami řídit. Nikdo nám je striktně nenařizuje. 

Zvířecí vzory jsou na jednu stranu ženami milované, ale na druhou stranu nenáviděné. Mnozí je považují za nevkusné, někdo je vnímá jako sexy a divoké. Jisté ale je, že je třeba takové prvky umět správně nosit a musí se s nimi pracovat velmi opatrně.

Asi nejpopulárnějším vzorem je vzor leopardí, který momentálně vidíme všude kolem sebe. Těžko říct, čím si získal svoji popularitu. Snad tím, že tento vzor na rozdíl od jiných není až tak výrazný, křiklavý a kromě jiného se dá celkem hezky kombinovat.

Foto: Shutterstock

Jak nosit zvířecí vzory?

Základní pravidlo, kterého bychom se měli u nošení zvířecích vzorů řídit je, že méně je mnohdy více.  Určitě nechcete svůj outfit překombinovat a vypadat nevkusně. Proto se raději vyvaruje toho, abyste na sobě měla několik vzorů najednou.

Také ale není vhodné stylizovat outfit do jednoho stejného vzoru. Je třeba vytvořit příjemný kontrast mezi výraznými prvky a mezi těmi decentními. Například si obléknete halenku s leopardím vzorem. Pak je vhodné ji doplnit například modrými džíny a černou koženou bundou. Tím nejen že dosáhnete žádoucího kontrastu, ale také vytvoříte jednoduchý a elegantní outfit.

Foto: Shutterstock

Tip: letos budou frčet i plavky se zvířecím vzorem. Přečtěte si více v článku Trendy plavky 2022!