Jak nejlépe nosit trendy kostky?

Jedním z nejvýraznějších letošních trendů jsou kostky. Kostkované kalhoty, košile a kabáty ovládly přehlídková mola světoznámých značek Fendi či Balenciaga a dalších módních velikánů. 

Různým velikostem či barvám se meze nekladou, proto je pro vás šachovnicový svět ponechán bez omezení. Stačí si jen vybrat vám nejmilejší tvar a můžete začít kombinovat.

Nic se nesmí přehánět

Mějte na paměti, že kostkovaný vzor je sám o sobě dost výrazný, nemá proto smysl jej kombinovat s jinými vzory či křiklavými barvami. Vsaďte tudíž na jednoduchost a eleganci. Kostkované oblečení kombinujte nejlépe s jednobarevnými kousky bez potisků.

Pokud kupříkladu máte kostkovaný kabát v červeném odstínu, můžete jej stejně barevně nakombinovat například s botami nebo páskem. Černá a bíla ovšem také nejsou k zahození a navíc vám dodají eleganci.

[easy-image-collage id=18438]

Preppy kostka

Jestliže jsou pro váš šatník kostky úplnou novinkou, začněte zlehka. Pro začátek je vhodné zvolit takzvanou preppy kostku, jedná se o drobnější kostkovaný motiv. Preppy je poměrně konzervativní a lze ji snadno kombinovat.

Zvolit můžete klasiku v černo-bílé barvě, kterou nic nezkazíte a naopak se navnadíte na další barevné experimenty s módní kostkou.

[easy-image-collage id=18442]

Kombinace více kostkovaných vzorů

Dávejte si pozor, abyste se při kombinaci různých kostkovaných vzorů neocitly na tenkém ledě. Pokud se chcete předvést s novým kabátem a zároveň s novou kostkovanou sukní, ujistěte se, že se k sobě kostky tvarově hodí. I přesto, že by k sobě tyto dva kousky ladily barevně, nemusíte mít vyhráno. Někdy stačí malá tvarová nepřesnost a váš krásný outfit bude působit dojmem, který u druhých vyvolat nechcete.

Jistotou pro vás může být kombinace kousků ze stejné kolekce například komplet saka a sukně.

Foto: Pinterest, Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.