FENDI

Fendi je italská módní značka jejíž doménou je luxusní oblečení, boty, brýle a módní doplňky. Známá je především díky svým výrobkům z pravé kůže a kožešiny.

Historie FENDI

Značka vznikla v roce 1925 v Římě, kdy byl otevřen první butik pod názvem Fendi. Zakladatelé Edoardo a Adele jej vedli jako rodinný podnik a původně sloužil jako prodejna kožešinové a kožené módy. Později podnik převzali rodinní příslušníci, konkrétně dcery Paola, Anna, Franca, Carla and Alda. V roce 1965 se přidal Karl Lagerfeld, který se stal kreativním ředitelem. V roce 1977 pak představil první dámskou kolekci.

FENDI v současnosti

V roce 1994 se k módnímu domu přidala Silvia Venturini Fendi, dcera Anny a stala se kreativní ředitelkou pro doplňky a pánskou módu. Momentálně je Fendi jednou z nejoblíbenějších značek na trhu. Od roku 2001 je FENDI ze 100 % vlastněnna LVMH Moët Hennessy – Louis Vuitton SE, jež je nadnárodní korporace specializující se na luxusní módu a doplňky. V současnosti Fendi nenabízí pouze oblečení a módní doplňky pro může a pro ženy, ale zaměřuje se také na děti. Ve svém sortimentu má také například  luxusní hodinky.

FENDI parfémy

Do roku 2015 byly v nabídce také parfémy. Jejich výroba však byla zastavena, protože komerční vývoj kolem těchto parfémů nesplnil očekávání.

FENDI - Nejnovější zprávy a novinky: