Perly byly vždy považovány za velmi distingované šperky. Perly od nepaměti zdobily krky dam a slečen na nejprestižnějších společenských událostech smetánky. Své místo si našly pro každou honosnou příležitost. Perlové náhrdelníky symbolizovaly bohatství a vysokou společenskou úroveň. V dnešní době však nastal značný posun i u natolik noblesních šperků, kterými perly po staletí byly a stále ještě vlastně jsou.

nahrdelnik

Dnes je možné nosit perlové náhrdelníky i pro neformální příležitosti. Nebojte se s perlami experimentovat. Vždyť vlastně sama móda je právě o experimentování. V USA je v posledních několika letech velmi populární kontrastní styl – perly vs. neformální outfity. A jak můžete vidět na obrázcích, funguje to velmi dobře.

Abyste vypadaly stylově – nikoliv však lacině – je nutné řídit se několika základními pravidly:

  • Pokud na sobě máte jednoduchý outfit, jakým můžou být třeba tmavé kalhoty s černým topem, zvolte ke svému outfitu velké a výrazné perly.
  • Máte perly na dlouhé šňůrce? nebojte se náhrdelník dvakrát obtočit kolem krku. Perly pak nebudou vypadat nevýrazně, jako by se tomu mohlo stát při jedné obtočce.
  • Máte na sobě poněkud složitější outfit? Vzorované kalhoty, vzorované šaty nebo třeba výrazné tenisky? Náhrdelník z perel nebude v tomto případě vhodným řešením (pokud neprovozujete pouťové atrakce). Ideálním řešením je v tomto případě volba jednoduchého perlového náramku nebo přívěsku.
  • Nepřehánějte to s doplňky. Perly mají tu vlastnost, že velmi přitahují pozornost. Nejhorší by asi bylo kombinovat perly se zlatými výraznými šperky. Tomu se vyhněte obloukem. V jednoduchosti je krása a tím se řiďte vždy.
  • Nekopírujte ostatní nápady. Nošení perlového náhrdelníku v kombinaci s džínama se rychle stalo hitem, proto pokud i vy budete tento trend následovat, zvažte, zda jste stále originální, zda jen nekopírujete cizí nápady. Najděte tu správnou hranici mezi kopírováním cizího stylu a zdravou inspirací. Perly nemusíte nosit jenom na krku, perly skvěle vyniknou i na vaší ruce jako náramek, originální ozdoba ve vlasech nebo jako tradiční náušnice nebo prsteny.

A co vy? Milí čtenáři. Máte v oblibě trend prolínání typicky formální záležitostí, jako jsou perly s neformálním stylem oblékání? Dejte vědět v komentářích.

TIP: spoustu šperků z perel naleznete na http://www.buka.cz/.

 

prsten10689982265_71e8edb05d_z10690025054_6fec705dfe_z

 

10690214513_72570f76b3_z10690214593_7417d2bec5_z10690215213_f1caf6c49a_zHot-trend-pearls-092413-3

 

Nessie Post 3

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments