Perly v posledních letech zažívají menší revoluci. Šperky z pravých perel se dnes nosí i k neformálnímu oblečení a díky tomu jsou více na očích a tudíž roste jejich obliba. Spousta známých a vlivných žen si v posledních letech nesmírně oblíbily šperky z perel. Kupříkladu Michele Obama je svou vášní pro náhrdelníky nebo náušnice z perel velmi známá.

michelle-michele-obama-pearls-best-jewelry-statements-classic-style-indian-pearl-accessories

Výhoda šperků z perel je v tom, že nepodléhají módním trendům. Pokud se umíte dobře sladit, šperky z perel nikdy nebudou působit staromódně. Kéž by to takhle v módě fungovalo i s jinými doplňky.

Jak poznat kvalitní perly od napodobenin?

kategorie

Kvalitní perlové náhrdelníky mají jednotlivé perly vždy odděleny uzlíkovou perlovou vazbou. Je to jeden ze znaků, který u napodobenin často chybí. Uzlíková perlová vazba pevně obléhá jednotlivé perly z obou stran a tím je zamezeno možnosti posouvání perel na šňůrce. Pokud se vám šňůrka přetrhne, nemusíte se díky perlové vazbě bát, že by se vám perly rozkutálely.

Jsou-li perly navlečeny jako korálky, o kvalitní šperk se nejedná, proto si dobře všimněte ceny, která by neměla překročit více než pár stovek korun.

Také se často doporučuje šperky důkladně zkoumat na dobrém světle, abyste si mohli všimnout známek nekvality. Berte ovšem v potaz fakt, že například náhrdelníky z perel nikdy nebudou tvořeny zcela identickými perlami. Každá perla je unikátní, vzniká přirozeným způsobem v perlorodce a nelze tudíž zajistit, aby byla identická s dalšími perlami.

Všímejte si barevných a tvarových nedokonalostí a také si dejte pozor, abyste nekoupili perly s výraznými rýhami a prohlubeninami. Může se samozřejmě stále jednat o pravé perly, nicméně kvalita zpracování napoví, že se jedná o nižší jakost a tudíž i cena by se podle toho měla odvíjet.

Sladkovodní perly neboli říční perly jsou vždy levnější, proto pokud nemáte v peněžence tisíce až desetitisíce korun, perly říční mohou být pro vás zajímavým kompromisem.

541

Jak si jednoduše ověřit pravost perlového náhrdelníku?

Existuje jeden velmi snadný a známý test. Pravé perly mají vždy znaky nedokonalosti – barva není 100% identická, tvar není 100% kulatý a hladkost také není maximální. Pravé perly mají lehce zrnkovitou strukturu povrchu, pokud tedy přejede zubem po pravé perle, měli byste ucítit lehké nedokonalosti a právě zmíněnou zrnkovitou strukturu.

nahrdelnikŠperky z pravých perel jsou i zajímavým způsobem investice, jelikož jejich cena neustále roste. Je to tedy i jako taková alternativa ke zlatu.

 

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments