Dokonale husté obočí je obří trend současnosti a může jej mít každá z nás. Jak na to?

Říká se, že obočí je rámem našeho obličeje. Bohužel ne každá z nás byla přírodou obdarována hezky tvarovaným a  hustým obočím, o které není třeba se příliš starat. Mnoho žen si obočí dokresluje, chodí na microblanding a další procedury. Naštěstí existují způsoby, jak si k hustému obočí dopomoct i v pohodlí domova.

Pojďme se podívat na domácí recepty, které vám pomohou k hustějšímu obočí

Zázrak jménem kokosový olej 

Kokosový olej je velkým oblíbencem v péči o vlasy. Může vám ale také pomoct v cestě za hustějším obočím. Stačí jím pravidelně masírovat obočí a jeho okolí. Ideální je provádět masáž večer před spaním a nechat olej působit přes noc.

Kokosový olej je vhodný k péči o obočí, protože má schopnost hydratovat (a dokonce lépe než jakékoliv jiné oleje), vyživovat a chránit pokožku a vlasy. Je také bezpečný k užití v očním okolí, nabízí tak přirozenou alternativu ke komerčně dostupným sérům na obočí, která mohou obsahovat chemikálie.

Studie prokázaly, že kokosový olej dokáže ochránit vlasy tím, že zamezuje přirozené ztrátě proteinu, je-li aplikován před či po mytí. Dá se tedy předpokládat, že podobný efekt bude fungovat i na obočí.

Léčivá aloe vera podporuje růst vlasů i obočí

Pokud doma pěstujete tuto zázračnou rostlinku, jistě znáte její léčivé účinky. Často se říká, že aloe vera podporuje růst vlasů, nicméně dodnes se nenašla žádná studie, která by toto tvrzení jednoznačně potvrdila, jak zmiňuje například server Web MD.

Nicméně látka obsažená v aloe zvaná aloenin bývá doporučována k užívání lidem trpících alopecií a je také obsažena v mnoha podpůrných přípravcích. Konec konců, v dermatologii se aloe vera užívá k léčbě různých neduhů už tisíce let.

Gel z aloe vera aplikujte na obočí a po dobu několika minut masírujte. Poté gel smyjte. Masáž provádějte pravidelně.

Je olivový olej vhodný na obočí?

Olivový olej bývá považován za jakýsi všemocný zázrak, který je vhodný jak v kuchyni, tak v péči o krásu. Olivový olej obsahuje vitamíny, které my měly podporovat i růst vlasů, alespoň si to řada lidí myslí. Doporučuje se tedy ho aplikovat i na obočí a podpořit tak jeho růst.

Doposud ovšem žádný vědecký výzkum nepotvrdil, že by olivový olej měl pozitivní vliv na růst vlasů či obočí, což zmiňuje i server Heathline.com. Snad jen studie z roku 2015 potvrdila, že aplikace sloučeniny obsažené v olivovém oleji měla pozitivní vliv na růst chloupků u myší.

Pravdou také je, že olivový olej byl historicky využíván i k podpoře růstu vlasů.

Máte-li s olivovým olejem dobré zkušenosti, není od věci jej aplikovat i na obočí a to podobným způsobem, jako se aplikuje olej kokosový či gel z aloe vera. Určitě tím nic nezkazíte.

Vyvážená zdravá strava je základ

Vyvážená strava bohatá na mikronutrienty obecně prospívá lidskému organismu. I přes konvenčně známé vitamíny a minerály, které údajně mají schopnost podpořit růst vlasů či obočí, jsou vědecké studie v ověření těchto „mouder“ zatím spíše zdrženlivé. Nicméně zdravá a vyvážená strava je klíčem ke spokojenému životu a o to vlastně jde.

Na závěr je třeba dodat, že obočí neroste ze dne na den a je tedy nutné se obrnit trpělivostí. Je také důležitá disciplína a pravidelnost, jedině tak se mohou výsledky dostavit.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!