Hravé vzory 60. let sluší každé ženě. Starší ročníky dokáží nápaditě omladit

Pokud v historii módy máme jmenovat období, které bylo opravdu přelomové, pak jsou to právě šedesátá léta. V tomto období se móda začala vyvíjet rychlostí blesku a módní trendy začínaly získávat na důležitosti. Mladá generace už nepoznala strasti války a lidem začalo záležet i na módě. Tehdy vznikly ikonické vzory, které se v módních trendech objevují dodnes.

Extravagantní leopardí vzor

V šedesátých letech se začal objevovat leopardí vzor, který je populární dodnes. Během několika let byl tento vzor doslova na každém rohu. Leopardí vzor se objevoval na kabátech, kabelkách, ale i kalhotách. Nosit tehdy takový výrazný vzor chtělo pořádnou dávku sebevědomí, působil totiž velmi extravagantně. A proto odvážné ženy, které se ho nebály vynosit, vsadily na vše a často ho kombinovaly s výraznou červenou barvou.

S tímto vzorem se setkáváme dodnes. Oblíbené jsou kousky například v podobě výrazného kabátu, stylové mikiny nebo i zimních válenek.

Foto: Shutterstock

Nadčasové proužky

Troufáme si říct, že každá žena má ve svém šatníku nějaký kousek v proužkovaném vzoru. Určitě i vy, že? I tento vzor se naplno rozjel v šedesátých letech. Ze všech vzorů této doby je dodnes nejvíce využívaný v kolekcích a hravě se dá kombinovat se současnými módními trendy.

Nesmrtelnou kombinací je například bílá s tmavě modrými proužky, které spadají do námořnického stylu. V kombinaci například námořnicky modrými kalhotami tvoří dokonalou kombinaci, co říkáte?

Foto: Shutterstock

Tip: Pomocí proužkovaného vzoru můžete dosáhnout optického zeštíhlení. Vsaďte na svislé proužky použité především v oblasti boků.

Šedesátky jako jeden velký puntík

To nejlepší si schováváme na konec. Zmínit samozřejmě musíme i puntíkatý vzor. Ten byl v šedesátých letech jednoznačně nejoblíbenější. Tento vzor se objevoval nejen na oblečení, ale i módních doplňcích. Zasáhl i do interiérového designu, kde byl často použitý například na tapetách na zeď.

Foto: Shutterstock

Mimo jiné si puntíky oblíbily módní ikony jako modelky Twiggy, Brigitte Bardot nebo herečka Audrey Hepburn. Od té doby se puntíky už několikrát objevily mezi módními trendy. Vrací se opakovaně do módy podobně jako džíny ve zvonovém střihu. Nebojte se vyčnívat z davu a zapuntíkujte si svůj šatník.

Zdroj: