Dokonalé gelové ombré nehty jako ze salonu zvládnete i z pohodlí domova a za zlomek ceny

Drží se na špici oblíbenosti už více sezón a letos tomu není nijak. Ombré vlasy, u nichž odstín přechází plynule z jednoho do druhého, jistě znáte. A co takhle ombré nehty? V tradičním podání francouzské manikúry i v barevných variacích rozhodně stojí za vyzkoušení. A navíc si je lze udělat i doma!

Gelové ombré nehty ze salonu jsou nepřekonatelné

Ombré znamená plynulý přechod jedné barvy do druhé a může jít od světlé do tmavé. Jako když do černé kávy vléváte mléko, mícháte a postupně tmavší kolorit získává světlejší odstín.

Foto: Shutterstock

Na manikúře tento efekt možná také znáte. Například na známé francouzské manikúře. Podklad nehtového lůžka je růžový či tělový a konce nehtů jsou nejčastěji bílé. V ombré variantě se bílá barva stříká, takže tato světlounká barva mizí v růžové do ztracena. Je to nezvyklá a velmi oblíbená variace. Nehty působí exkluzivně a rozhodně nikterak obyčejně.

Dnes si můžete v salonech objednat i barevné ombré nehty. Místo bílého koloritu se volí fialková, modrá, červená, někdy se i místo tělové báze volí další barvy.

Ombré není nijak drahá záležitost, jde o klasické zpracování gelových či akrylových nehtů, takže nové stojí kolem 900 Kč, a pak chodíte na doplnění asi jednou za měsíc.

Ombré nehty doma

Efekt ombré si lze udělat i doma, pokud používáte klasické laky. Musíte však počítat s tím, že nevydrží tolik jako v salonu. Ale zase můžete o to častěji experimentovat a navíc vás jedno nalakování stojí v řádech desítek korun.

Jak na ombré nehty z pohodlí domova?

  • Nejprve si očistěte každý nehet, trochu jej obruste, aby měl drsnější povrch, lak pak déle vydrží.
  • Naneste podkladovou bázi.
  • Poté naneste základ v podobě růžové nebo tělové barvy. Tyto dvě vrstvy nechte pečlivě zaschnout.
  • Na řadu pak přijde bílý lak. Můžete si klidně pořídit „stříkátko“ z obchodu pro manikérky. Se spreji, například z mini flakonků, se moc dobře nepracuje. Neudělají lehounký nástřik, většinou odkapávají, takže vám mohou způsobit fleky na nehtech. Lepší je použít houbičku, na kterou nanesete bílý lak a poté na nehet postupně „naťupkáte“ bílou vrstvu do ztracena.
  • Necháte zaschnout a vše ještě zafixujete bezbarvým lakem.

Zdroj info: autorský článek.