Francouzská manikúra je i letos velkým hitem. Vyzkoušejte ji i vy

person wearing silver-colored ring with black gemstone

Myslíte si, že francouzská manikúra je už dávno out? Dovolte nám vyvézt vás z omylu.  Tento nehtový styl je naopak stále v kurzu a myslíme si, že ještě dlouho bude. Dnes existuje v mnoha provedeních a variacích, se kterými zazáříte kdekoliv a kdykoliv.

Co je francouzská manikúra?

Jedná se o techniku lakování nehtů, kdy nehet je po celé délce pokryt bezbarvým nebo béžovým lakem a konečky nehtů jsou podle šablony nalakovány bílým lakem. Aspoň tak tedy vypadá původní verze. Dnes existuje mnoho nových podob. Přeci jen je třeba jít s dobou.

Odkud francouzská

Možná vás to překvapí, ale francouzská manikúra nepochází z Francie. Její vznik má na svědomí Jeff Pink, zakladatel značky nehtové kosmetiky Orly. Ten v sedmdesátých letech působil jako filmový maskér. Jednou dostal za úkol vytvořit herečkám univerzální nehtový styl, který se bude hodit ke všemu. Později se tento trend dostal i na módní přehlídky v Paříži, kde si oblíbily designéři i modelky pro jeho eleganci a jednoduchost.

Současné trendy

Dnes francouzská manikúra dává možnost pustit uzdu své fantazii a existuje v mnoha provedeních, ale jeden trend je pro toto léto zásadní. Hitem číslo jedna je barevná francouzská manikúra. Konce nehtů jsou v tomto případě nalakované barevnými laky v odstínech duhy.

Dalším ze zajímavých trendů je efektní postupný přechod od barevných konečků nehtů až po přirozeně působící bezbarvý lak v oblastech nehtového valu. Tento trend se nazývá ombré, který jinak známe nejčastěji z vlasové módy. Trendy ombré ale skvěle vynikne i na nehtech.

Pokud ani jeden z výše zmíněných trendů vám do noty nekápne, pak zkuste kombinaci francouzské manikúry s efektními aplikacemi. I tento trend se ve světě těší velkému úspěchu.

Jak dlouho vydrží francouzská manikúra?

U francouzské manikúry záleží na tom, jak dlouhé nehty máte. Aplikujete-li techniku francouzské manikúry na nehty kratší délky, doba trvání může být klidně až 4 týdny.

Jak si francouzskou manikúru udělat doma?

Francouzská manikúra nepatří mezi nejsložitější možnosti úpravy nehtů, což je velká výhoda této oblíbené techniky. Jak na francouzskou manikúru z pohodlí domova v několika krocích? Připravte si váš oblíbený bezbarvý lak na nehty, barevný lak dle libosti a šablonu na francouzskou manikúru.

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!